W piątek 25 października w szkołach miał się odbyć 'Tęczowy piątek', protolerancyjna akcja Kampanii przeciw Homofobii. Niektórzy dyrektorzy w ostatniej chwili odwołali wydarzenia zaplanowane na tę akcję. Nie chcieli przyjmować dziennikarzy.
Szkoły publiczne wolały udawać, że protolerancyjnej akcji u nich nie ma, choć uczniowie przyszli tego dnia w kolorowych bluzach i rozwieszali plakaty Kampanii przeciw Homofobii. Kuratoria pod naciskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej wysyłały do szkół listy z informacją, że rodzice mogą w każdej chwili zablokować akcję. Ministerstwo - w tym samym czasie - zaproponowało akcję 'Szkoła pamięta' i zaleciło uczniom odwiedzać groby zmarłych bohaterów. Udział w akcji trzeba było wpisywać do specjalnego rejestru, co niektórzy nauczyciele odebrali jako formę kontroli. MEN chwaliło się, że w piątek 25 października na cmentarz poszło 11 mln uczniów z 11 tys. szkół. Co innego w prywatnej szkole, I SLO Bednarska. Tu uczniowie przygotowali tęczowe dekoracje i zorganizowali debaty. Upiekli kolorowe ciasta ? pieniądze z ich sprzedaży przeznaczyli na cel charytatywny.
Zobacz relację z Tęczowego Piątku w szkole publicznej i prywatnej!
Więcej
  Komentarze
  Czarna zaraza i sieczka w głowie a smoła w sercach rządzą. A ponoć jest w Nowym Testamencie: miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Hahaha - dewoci.
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  Wszyscy? Wszyscy zaprotestowali? Czy to była próba narzucenia większości woli mniejszości, której tak obawiają się prawiczki?
  już oceniałe(a)ś
  19
  1
  A co z prawem rodziców, ktorzy chcieli by w szkole był tęczowy piatek? A po drugie w tych 11 tys. szkół jest po 1000 uczniow?
  już oceniałe(a)ś
  16
  2
  Nauczyciele boją się o swoje wynagrodzenia i nakręcają rodziców przeciwko takim przedsięwzięciom. PIS rządzi i dzieli.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Brawo PiS! Jeszcze tylko brakuje obowiązku posiadania zaświadczenia o odbytej spowiedzi i przyjętej komunii świętej aby dostać się do lekarza.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Im więcej zakazów, tym lepiej dla Tęczy :)
  @niepis23
  Ta na niebie ma się dobrze. Natomiast jeśli chodzi i tęczową zarazę, to ostatnie podrygi. Nie tylko w Polsce.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Moje dzieci spędziły ów piątek bardzo owocnie. Dziewczynki były ze swoimi klasami w kinie, a syn na wycieczce w Pradze. W Krakowie była piękna pogoda i zero tęczy. Delikatny wiatr przepędził zarazę gdzieś w stronę gór...
  już oceniałe(a)ś
  3
  10
  `