PiS stracił Senat, to opozycja ma 51 senatorów. Teraz chce, by ponownie przeliczyć głosy w okręgu śląskim w wyborach do Senatu. Jak sprawę komentuje senatorka Lewicy, Gabriela Morawska-Stanecka, wybrana właśnie w tym okręgu? Zobacz komentarz jej i posła Lewicy, Krzysztofa Gawkowskiego. Zobacz materiał Justyny Dobrosz-Oracz
Więcej
  Komentarze
  "PiS zaczyna drogę ku dyktaturze".
  Nie zaczyna tylko kontynuuje.
  @shoshke
  Dokładnie to chciałem napisać. Kto jeszcze jest zdziwiony, niech zapyta sam siebie, co robił przez ostatnie cztery lata.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  To mamy powtórkę z rozrywki, jak nie wygraliśmy to oni oszukali. PiS będzie donosił do Brukseli. Oni tak już mają.
  Przeliczać wszystkie glosy, aż będzie wysoka wygrana PiS.
  @JBr46
  Koledzy banasia z kolezankami w pokojach na godziny juz drukuja
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @JBr46
  Reasumpcja głosowania. M.Ast.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Dorobia karty wyborcze i taka bedzie wygrana. Pisior to stan umyslu, zdolny do wszystkiego. Jedynie przed masowymi protestami i TSUE sa w stanie die cofnac.
  już oceniałe(a)ś
  91
  0
  Co do nieważnych głosów, to nie zawsze wszystko jest oczywiste - wystarczy, że linie w kwadraciku się nie do końca przecinają i już jest problem - ktoś uzna, że się przecięły, ktoś inny, że nie. Głos wtedy jest dla jednych ważny, dla innych nieważny. Takich przypadków statystycznie w całym okręgu może być trochę, ale raczej nie ponad 2.000 i raczej nie przy jednym kandydacie.
  Wśród nieważnych zawsze jest też dość duża grupa głosów z kart wyborczych, na których nie zakreślono żadnego nazwiska i miałbym poważne obawy, czy z takich nieważnych ktoś nie zrobi ważnych.
  Bardzo istotnym jest zawsze, żeby podczas liczenia głosów w komisji byli ludzie z wszystkich możliwych opcji, bo wtedy wszyscy patrzą sobie na ręce i trudno o kombinacje.
  Kto jednak zasiada w komisjach okręgowych? Czy tam na pewno nikt się nie ośmieli postawić znaku "x" na kartach, na których wcześniej nikt niczego nie zakreślił?
  @rudii
  liczyc bedzie sad - neoizba ds kontroli wyborow, wybrana przez partie rzadzaca;
  nie komisje wyborcze w skladzie jak podczas wyborow. Tak wg R Kalisza.
  Reszte mozna sobie dopowiedziec
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @liion
  No to może się dziać - ciekawe, czy sąd się odważy zamieniać głosy nieważne w ważne i odwrotnie i jak szczegółowo będzie uzasadniać swoje orzeczenia.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @rudii
  Przy ponownym liczeniu glosow obowiazkowo powinni byc obecni przedstawiciele z Obwodowej Komisji Wyborczej w stosunku do ktorej kierowany jest zarzut - wezwanie do ponownego przeliczenia. Co najmniej powinien byc obecny przewodniczacy, lub zastepca i ktorys z czlonkow komisji o ile nie moze byc obecna cala komisja, z tym ze nie czlonkowie z powolania zaskarzajacych (PiS). Problemem jest, ze prawdopodobnie glosy liczyc beda osoby nie majace ku temu prawa. Sedziowi ci zostali powolani z naruszeniem prawa! Wiec nasuwa sie pytanie kto powinien przeliczac glosy? Slusznym rozwiazaniem jest by czynila to ta sama komisja, ktora byla Obwodowa Komisja Wyborcza 13-go pazdziernika. Oni wiedza jak plombowali worki i co do nich wkladali. Dzisiaj moga to byc calkowicie inne worki z inna zawartoscia. PiS nie zasluzyl sobie na zaden szacunek i zaufanie!..
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  My będzie te głosy tak długo liczyć, aż doliczymy się większości, zdają się mówić PiSiory.
  już oceniałe(a)ś
  48
  0
  Bez rewolucji bolszewicy władzy nie oddadzą.
  już oceniałe(a)ś
  29
  2
  Wygrać wybory? A cóż to za problem jest?
  Ale policzyć głosy, w tym również te słyszalne, to dopiero sztuka wyższych lotów.
  już oceniałe(a)ś
  25
  0
  To kiedy i gdzie się spotykamy?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  `