- Żadna władza nie może odebrać obywatelom prawa do edukacji seksualnej. Rząd, który walczy z dostępem do antykoncepcji, skazuje kobiety na traumę upodlenia - mówiła Anja Rubik na proteście przed Sejmem, wymierzonym przeciwko ustawie karzącej więzieniem za edukację seksualną. Modelka od dwóch lat propaguje tę wiedzę wśród młodych. Napisała książkę '#sexedpl' i przygotowała na ten temat kampanię z udziałem ekspertów i znanych ludzi.
- Nie cofnę się w swoim zaangażowaniu, nie boję się - dodała.
Emocjonalne wystąpienie miała też posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus. - Ponoć nie wypada mówić takim językiem. Ale... Tak od serca. Strasznie mnie wku...ało, że przez ostatnie cztery lata byłam tak osamotniona w Sejmie. Nie miałam posłów i posłanek, którzy głosowaliby ze mną przeciw idiotycznym ustawom, takim jak ta właśnie zgłoszona przez Fundacją Pro-Prawo do Życia - mówiła. Zwróciła się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego: - Panie pośle, wara od naszych dzieci!
Nie mogła tego zrobić na sali sejmowej, bo marszałek Elżbieta Witek (PiS), wyciszyła jej mikrofon.
Na wczorajszym proteście przed Sejmem głos zabrał europoseł Bartosz Arłukowicz, uznał zgłoszoną ustawę za skandaliczną, zwrócił się do kobiet z obietnicą, że nie pozwoli na jej przyjęcie. Opowiedział o kulisach przepychanek sejmowych. PiS planuje zwołać nowy Sejm dopiero wtedy, kiedy będzie miał większość w Senacie.

Posłowie PiS przegłosowali ustawę, kierując ją tym samym do dalszych prac w komisji.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kościelni zboczeńcy i stary kawaler fachowcami od rodziny,ekspertami od seksu - paranoja.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Pis zrobi wszystko żeby wyciszyć sprawy kościelnych pedofilii i tą ustawą ułatwić im bezkarne gwałcenie dzieci. Bo dziecko najlepiej chroni wiedza.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Na tym polegać ma edukacja seksualna,aby ministrant zdawał sobie sprawę,że obecność księżego penisa w jwgo odbycie nie ma wymiaru religijnego,lecz jest aktem seksualnym stanowiącym naruszenie prawa.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Czy odkrywajace swoją PŁCIOWOŚĆ czyli seksualność dzieci,w tym niemowlęta, też będą wsadzane do poprawczaków czy ich rodzice lub opiekunowie do więzień?
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Kaczynski zrob sobie pare dzieci a potem mozesz krzyczec.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Tym "znawca" tematy marzy sie stare purytanskie wychowanie ! Urodzili sie za pozno. marzy sie im INKWIZYCJA! Zegara czasu nie da sie cofnac . Szybciej zejdziecie z tego swiata niz kobiety
  zgodza sie na role "brzuchow do rodzenia" i oddania swoich dzieci dla waszych ZBYTKOW pedofile i zboczeni psychicznie odczepiency !
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `