W Warszawie trwa XI Kongres Kobiet. Na panelu poświęconym przemocy wobec kobiet gościły aktorka Weronika Rosati, prezeska Stowarzyszenia Na Rzecz Kobiet BABA Anita Kucharska-Dziedzic, dziennikarka Eliza Michalik i aktywistka Gabriela Lazarek. Razem z prowadzącą, dziennikarką Wysokich Obcasów Natalią Waloch, dyskutowały o tym, dlaczego kobiety boją się przyznać do tego, że są bite i z czego to wynika, że zwykle to one ? ofiary, wychodzą na winne. Weronika Rosati mówiła, co się zmieniło w jej życiu po głośnym wywiadzie w WO, w którym opowiedziała, że była ofiarą przemocy. Zobacz materiał!
Więcej
  Komentarze
  A jest wersja dla tych, którzy potrafią czytać?
  @Gonzoe
  Panie i panowie redaktorzy, są w większości nieoczytani.
  Stąd sądzą, że ich trudności z czytaniem to przypadłość ludzkości.

  Kolejną barierą jest styl i gramatyka. To jest prawdziwe wyzwanie, które wolą ominąć.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @aa2000
  Kolejną barierą jest styl i gramatyka. To jest prawdziwe wyzwanie, które wolą ominąć.- cytowane za przedmówcą. Jaka szkoda, że do tego praktycznego przemyślenia nie stosuje się większość komentujących. Aż chciałoby się przewrotnie powiedzieć: jak cię piszą, tak cię widzą. Po kilkukrotnych prośbach i upomnieniach dałem spokój. Odpowiedzią była zawsze agresja w 7-miu smakach. Miło, że ktoś myśli podobnie. I zauważa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @Gonzoe
  "prawda , czy przechwałki"
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Czy jej były partner został skazany za stosowanie wobec niej przemocy? Jeśli nie, to dlaczego obrzuca go błotem? Czy Kongres to dobre miejsce dla takich praktyk? Wolałabym posłuchać p. Piaseckiej, której były mąż został prawomocnie skazany za przemoc.
  już oceniałe(a)ś
  13
  4
  Siostry.

  Jedyne co z tego kongresu zostanie zapamiętane, to to jak się dwie Panie wyzywaly z powodu byłego chłopaka. Ta scysja to najlepszy symbol feminizmu.

  Ps . Poza słowami WR to żadnej innej przesłanki by mówić.o przemocy nie ma
  już oceniałe(a)ś
  10
  4
  Wierzycie tej Rosati jak wioskowe prostaki proboszczowi. Wyczuwam takie wampirzyce na odległość. Kilka lat się męczyłem z jedną. Wygrałem. Teraz zatruwa życie innemu frajerowi. Na moje usprawiedliwienie był młody wiek i katolickie wychowanie (nie mylić z katolskim) o nierozerwalności małżeństwa i nadstawianiu drugiego policzka. Rozwiodłem sie z nią i z kk. Niestety zemściła się na naszym synu. Choć zawodowo radzi sobie doskonale (skończył studia z fizyki cząstek elementarnych w Londynie) to w życiu osobistym już nie bardzo...
  @wan4
  Obwiniasz wszystkich i wszystko za twoje niepowodzenie ! Widać , co syn po tobie odziedziczył.....
  Pamiętaj zawsze.... do tanga trzeba dwojga ! i to do poniesienia konsekwencji r?wnież.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wybranie pani Rosati jako symbolu ofiary przemocy domowej jest co najmniej niezręczne, by nie rzec po prostu niesmaczne. Czy Panie z Kongresu Kobiet naprawdę nie czują, że w ten sposób deprecjonują tak poważny społeczny problem? Ograniczanie się do własnego celebryckiego podwórka jak widać ogranicza także zdrowy rozsądek.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  ach ta esterka
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Weronika Rosati jako "symbol walki z przeocą" robi na mnie takie same wrażenie jak Kazimierz Michał Ujazdowski "pochylający się nad prawami LGBT" .
  Z całym szacunkiem.
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  Zawzietosc Weroniki Rosati i czeste ataki z jej strony pod adresem bylego partnera nosza znamiona prywatnej krucjaty. Zastanawiajace jest w tym wszystkim, ze wszyscy poprzedni partnerzy WR, o ktorych nie sposob sie bylo dowiedziec z mediow, otwarcie ja krytykuja/krytykowali lub milcza ...poniewaz sa dzentelmenami? Argument, ze ojciec jej dziecka jest osoba bardzo wplywowa, dlatego tyle wysilku wklada w walke z nim, jest zabawny, zwazywszy, ze nazwisko jej taty znane jest w Polsce szeroko i od dawna. Mnie Weronika absolutnie nie przekonuje, wolalabym juz zapomniec o tym serialu. Jest wiele kobiet, ktore moglyby powiedziec cos autentycznego o przemocy domowej, im dajmy glos! Weroniko - apel do Ciebie: walcz w sadzie, jezeli uwazasz, ze racja jest po Twojej stronie, ale nam daj spokoj i przestan epatowac prywatnymi sprawami.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0