Lekarze spoza Unii Europejskiej wkrótce łatwiej dostaną pracę w Polsce. W rozmowie z Justyną Dobrosz- Oracz minister zdrowia Łukasz Szumowski stanowczo jednak zaprzecza, że to pomysł na braki kadrowe: ' Brakuje nam wielu lekarzy, ale nie tędy droga' - stwierdził Szumowski. W tym kontekście trzeba pamiętać, że od wejścia Polski do UE na pracę za granicą (na stałe lub czasowo) zdecydował się co dziewiąty polski lekarz. Prosto po studiach wyjeżdża też co roku ok. 300 absolwentów medycyny. Jak szef resortu zamierza sobie poradzić ze zbliżającym się protestem lekarzy rezydentów oraz kolejkami na SOR-ach? Zobacz wideo!
Więcej
  Komentarze
  To ci rozwiązanie problemu - przyładować karę i dalej wymagać !?!
  Brakuje wolnego łóżka w SOR? Nie ma problemu, pan minister kupił 200 karetek, pacjenci będą mogli w nich czekać na przyjęcie.
  Oszukał rezydentów, nie realizuje zapisów porozumienia, nie ma żadnego pomysłu na rozwiązanie problemu.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  nie nazwałbym tego kogoś normalnym człowiekiem
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jeśli ktoś nie chce pracować w "chorych" warunkach prazy i daje temu wyraz, to to jest protest przeciwko tym warunkom czy zachęta do dobrej pracy? A w ogóle, czy w złych warunkach można pracować dobrze? Wydaje się, że pan minister zaklina rzeczywistość, do której powstania i istnienia sam się przyczynił.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pan minister ma problem z własnym zdrowiem. Ciśnienie ponad normę. I nie piszę tego złośliwie. Było widać w Płocku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `