Podczas pikniku antyfaszystowskiego na Nowym Świecie w Warszawie 15 sierpnia 2019 roku policja uniemożliwiała dziennikarce Video-KOD-u filmowanie zdarzenia.
'Po przeciągnięciu mnie pod ścianę budynku moja wolność osobista została ograniczona na kilkadziesiąt minut pod pretekstem legitymowania. Jedyny dokument jaki okazałam to legitymacja dziennikarska. Nie udostępniłam do spisania dowodu osobistego, dane podałam ustnie. Będąc w kordonie nadal robiłam zdjęcia i transmisje. Po przejrzeniu materiałów zauważyłam, że siłowo, pozostawiając siniaki na ramieniu wyprowadził mnie ten sam policjant, który zatrzymywał i skuwał kajdankami na plecach Jakuba Grzędę ( chłopak z tęczową flagą, powalony na ziemię w kordonie). W mojej ocenie brutalne działania policji były celowe - ich intencją było niedopuszczenie do legalnego protestu grupy obywateli przeciwko neofaszystom i sprowokowanie gniewu spokojnych uczestników Pikniku. Policja zaryzykowała zaskarżenie swoich działań by osiągnąć ten cel. W mojej opinii Policjanci złamali prawo, a ich działania w rzeczywistości są wsparciem dla bezkarności działań rosnących ruchów neofaszystowskich' - pisze w liście do redakcji 'Gazety Wyborczej' Marta Bogdanowicz z Video-KOD.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Policja w ten sposób wspiera tylko narodowców,
  bo ma takie same przekonania polityczne, co jest
  niedopuszczalne w krajach demokratycznych. Jest
  to dowodem na niespełnianie przez funkcjonariuszy
  podstawowego ich obowiązku apolityczności !
  A więc zdrady swego zasadniczego postanowienia
  o powołaniu do działania Policji.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  Narodowe kulsony myslą, że po zmianie ekipy nie będzie żadnych konsekwencji?
  Przypomnę, że spora grupa funkcjonariuszy straciła niedawno emerytury. To się może powtórzyć w przyszłości.
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  To kolejne potwierdzenie smutnej konstatacji, że nastała era chamstwa promowanego przez instytucje chorego państwa i gadzinowe media zasilane pieniędzmi tegoż zgangrenowanego państwa.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Ktoś szepnął cicho "Golędzinów"...
  @vinc000
  A co na Golędzinowie nie ma już koszar noeoZOMO? Może coś przegapiłem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ta cała policja to jest zwykła banda sku...synów. A temu sierżantowi, co tę panią spisywał, to życzę, aby mu jego koledzy przez przypadek głupią mordę skuli. Albo kibole. Wszystko jedno. Wtedy dopiero zrozumie, czym jest praworządność
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Może ktoś im wytłumaczy, że za przynależność do politycznej policji będącej na usługach przestępczej grupy za kilka lat utracą prawa do emerytury.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Policja jak u Putina !
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ten koleś na różowym dmuchanym flamingu to symbol męskości w dzisiejszej Europie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `