Kulminacja roczników i stresująca atmosfera podczas egzaminów gimnazjalnych spowodowały zwiększenie liczby próśb o wgląd do arkuszy egzaminacyjnych. We wrześniu do szkół średnich pójdą zarówno absolwenci gimnazjów, jak i ośmioletniej szkoły podstawowej. Jak mówi Anna Frenkiel, dyrektor warszawskiej OKE, nawet setka dzieci i rodziców dziennie odwiedza Okręgową Komisję Egzaminacyjną, by zweryfikować wyniki egzaminów.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  I znów będą winnymi biedni nauczyciele strajkujący, a nie decydenci (kuratorzy, dyrektorzy...) wraz z super Minister Zalewska i ?wolontariusze?, którzy zdecydowali się odpłatnie! ratować system edukacji. Żenada.
  już oceniałe(a)ś
  34
  1
  Pędźcie głosować na PiS. Dał wam 500. Ch.... ze wszysrkim innym służba zdrowia, oświata. Ona psycholom kleru i PiS jest zbędna macie popierać i mordy w kubeł podobno odważni miłujący wolność Polacy
  już oceniałe(a)ś
  27
  0
  Trzeba skierować do pomocy katechetki i inne K.... zdrajców z Dojnej Zmuany
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Czekam od 17 czerwca na termin od OKE, żeby obejrzeć pracę i cisza.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Zadziwia argumentacja pani Anny Frenkiel. Wielki napór na OKE w Warszawie to według niej konsekwencja nerwowej atmosfery tuż przed i podczas egzaminu, a także obecnej konkurencji do szkół w stolicy (ale z tymi setkami osób na 1 miejsce oczywiście grubo przesadziła). Wymieniając te dwa czynniki pani dyrektor słowem nie wspomina o najważniejszej okoliczności - poważnym błędzie OKE, który cudem wykryty, wymagał zmian punktacji u mazowieckich 9000 uczniów. Przecież to jest zasadniczy powód obecnej krucjaty rodziców. Ale jak widać o własnych błędach lepiej milczeć. Niestety, rodzice którzy mieli już prace swoich dzieci w ręku donoszą o kolejnych usterkach w ocenie, co pobudza do działania kolejnych.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Polityczna deforma oświaty miała cztery główne cele:
  1. obsadzić swoimi ludźmi stanowiska dyrektorskie
  2. wykształcić całe zastępy bezmózgowców rzucających na tacę, głosujących na jedyną słuszną partię i czczących żołnierzy przeklętych
  3. zwolnić niepokornych nauczycieli
  4. cały gniew ludzi i koszty przerzucić na samorządy

  Los dzieci i koszty były bez znaczenia.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Dokładnie tak, winni są także nauczyciele.
  @MMM-111-MMM
  To są egzaminy ZEWNĘTRZNE. Nauczyciele nie są odpowiedzialni za ich organizację.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  `