Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała dziś wyniki egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Dyrektor dr Marek Smolik wyliczał średnie procentowe z poszczególnych przedmiotów i referował, z czym uczniowie poradzili sobie lepiej, a z czym gorzej.

Egzaminy lepiej poszły ubiegłorocznym gimnazjalistom, jednak różnice nie są znaczące.

Dla porównania, w ub. roku gimnazjaliści uzyskali średni wynik z historii i wiedzy o społeczeństwie 59 proc., czyli tyle samo, ile w tym roku. W ub. roku byli natomiast lepsi z języka polskiego (wtedy 68 proc., teraz 63 proc.) oraz przedmiotów przyrodniczych (wtedy 56 proc., teraz 49 proc.). Rok temu lepiej poszła też matematyka (wtedy 52 proc., teraz 43 proc).

Z wyników jest zadowolony nowy minister edukacji, Dariusz Piontkowski. Podziękował wolontariuszom, którzy pilnowali uczniów w trakcie pisania egzaminów.

Przypomnijmy, że uczniowie podchodzili do nich w trakcie strajku nauczycieli.

Zobacz relację z prezentacji wyników egzaminów.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oczywiście, reforma się udała, a niewystarczająca liczba miejsc w liceach to wina uczniów i ich rodziców - dlaczego wybierają naukę w liceach, skoro mogliby wybrać zawodówki ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  a jakie są średnie wyniki ósmoklasistów w kraju?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  5 lub 9 punktów procentowych w dół nie jest znaczącą różnicą? Zdawalność przedmiotów przyrodniczych czy matematyki poniżej 50 proc. I wszystko podobno jest super!?
  @Foreigner1976
  Umieją się przeżegnać? Umieją. Wystarczy
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `