W upalny dzień temperatura w pozostawionym na parkingu samochodzie może przekraczać nawet 60 stopni Celsjusza. Dla zamkniętego w aucie zwierzęcia to śmiertelna pułapka. Niestety każdego roku służby mundurowe wielokrotnie są wzywane, by ratować czworonogi z takich opresji.
- W trakcie jednej z interwencji nasi funkcjonariusze musieli zbić szybę w samochodzie, by uwolnić owczarka kaukaskiego i dwa koty, które właściciel pozostawił bez opieki. Zwierzęta były odwodnione i wycieńczone - relacjonuje Agata Bitnerowska, kierownik Referatu ds. Ekologicznych Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Co zrobić w sytuacji, gdy widzimy zwierzę zamknięte w aucie? Czy możemy zbić szybę, zanim na miejsce dotrą służby? Zobacz, co radzą warszawscy strażnicy miejscy!
Wszystkie komentarze
Rozwalic szybe i ryj wlasciciela!!!
W 2001 roku sprawy kolegiów przejęły sądy grodzkie, będące wydziałami sądów rejonowych.
Nic takiego konstytucja nie mówi (w przeciwieństwie do art. 1 ustawy o ochronie zwierząt).
To chyba nie konstytucja :)
może być i sąd polowy czy palowy.
się zgadza i proponuję zmienić Konstytucję.
no fakt,
USTAWAz dnia 21 sierpnia 1997 r.o ochronie zwierząt 1Rozdział1 Przepisy ogólneArt.1. 1. Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.
Mówią, że najpierw podejmują próby odnalezenia właściciela, albo próbują dzwonić, albo znaleźć go jeśli stoi np. pod supermarketem, a jeśli się nie znajduje to dopiero wzywają policję i w ich asyście rozbijają szybę.
Ale jeśli od razu widzą, że zwierzę jest już w bardzo złym stanie to rozbijają szyby od razu nie czekajac, aż znajdzie się właściciel auta.