Teksty, materiały dziennikarskie, które zmieniły rzeczywistość. O przełomowych materiałach swoich i innych opowiadają dziennikarze 'Gazety Wyborczej'. Premiera całego materiału na debacie 22 maja, zapraszamy!

Czy potrzebne są media publiczne? Czym jest demokratyczne dziennikarstwo? Kto jest dziś cenzorem, a kto trollem? 22 maja o godz. 19 w siedzibie 'Gazety Wyborczej' przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się spotkanie z wybitnymi specjalistami świata mediów: FREE WORLD FREE PRESS. Pierwszy panel 'Przyszłość polskich mediów publicznych' poprowadzi Michał Nogaś. Gospodynią drugiej dyskusji 'Rola dziennikarstwa i wolnych mediów na świecie - wczoraj, dziś i jutro' będzie Hanna Lis. Wezmą w niej udział: m. in. Dorota Warakomska, Magdalena Chudzikiewicz, Dominika Bychawska-Siniarska, Jarosław Kurski, Piotr Kraśko, Jerzy B. Wójcik, Hanna Lis, Leszek Jażdżewski i Artur Kurasiński.

Bilety do kupienia TUTAJ.

Debata i otwarcie wystawy odbędą się w przeddzień święta dziennikarstwa - 23 maja zostanie wręczona European Press Prize Award 2019. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Gospodarzem jest 'Gazeta Wyborcza'. Imprezę poprowadzi Ralitsa Vassileva, uznana dziennikarka i przez ponad 20 lat główna twarz wiadomości CNN. Przemówienie poprzedzające ceremonię wręczenia nagród wygłosi Natalie Nougayrède. W gali wezmą udział znakomici dziennikarze, wydawcy i redaktorzy z całego świata zaproszeni przez European Press Prize.
Więcej
    Komentarze