Jak zmieniło się dziennikarstwo na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, czy można zabić kogoś fake newsem czy polskie media publiczne należałoby całkowicie zlikwidować? Bartosz T. Wieliński, szef działu zagranicznego 'Gazety Wyborczej' i członek jury European Press Prize, stara się nakreślić obecną sytuację w mediach polskich i światowych. Opowiada również o niesamowitych tekstach, które walczą w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy europejski tekst prasowy. Zobacz wywiad Marcina Warszawskiego.

22 maja o godz. 19 w siedzibie 'Gazety Wyborczej' przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie odbędzie się debata FREE WORLD FREE PRESS. Naszymi gośćmi będą m. in. Dorota Warakomska, Magdalena Chudzikiewicz, Dominika Bychawska-Siniarska, Jarosław Kurski, Piotr Kraśko, Jerzy B. Wójcik, Hanna Lis, Leszek Jażdżewski, Artur Kurasiński czy Michał Nogaś. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie! Bilety do kupienia TUTAJ

Za to 23 maja zostanie wręczona European Press Prize Award 2019. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. Gospodarzem jest 'Gazeta Wyborcza'. Imprezę poprowadzi Ralitsa Vassileva, uznana dziennikarka i przez ponad 20 lat główna twarz wiadomości CNN. Przemówienie poprzedzające ceremonię wręczenia nagród wygłosi Natalie Nougayrède. W gali wezmą udział znakomici dziennikarze, wydawcy, redaktorzy z całego świata zaproszeni przez European Press Prize.

European Press Prize to nagroda za najwyższe osiągnięcia dziennikarstwa europejskiego. Jest przyznawana dzięki wsparciu wielu fundacji medialnych, których celem jest promowanie wysokiej jakości dziennikarstwa w Europie: The Guardian Foundation, Thomson Reuters Foundation, The Politiken Foundation, Foundation Veronica, The Jyllands-Posten Foundation oraz Democracy and Media Foundation i The Irish Times Trust Limited. Partnerami nagrody są Media Development Investment Fund, Fundacja Agory (gospodarz gali wręczenia nagród w 2019 r.), ANP i De Balie.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `