Aktywiści z grupy Obywatele RP powrócili przed Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, żeby powtórnie zademonstrować swoje wsparcie dla zatrzymanej w poniedziałek przez policję Elżbiety Podleśnej. Aktywiści odmówili policji wylegitymowania się, a potem pomaszerowali ulicami Warszawy w spontanicznej 'procesji' z reprodukcją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą na czele. Zobacz reportaż!
Komentarze
Milicjanci, czy nie macie choć odrobinę godności ? Za jakie pieniądze można się tak zeszmacić ?
już oceniałe(a)ś
27
0
No i BRAWO dla uczestników
już oceniałe(a)ś
6
0
Przeciez kazdy moze czcic Swiętych na swój sposób. Obrazy Matki Boskiej to nie portrety, ale wyobrazenia artystów. Czy czarnoskora Matka Boska (a i takie obrazy istnieją) moze obrazić uczucia religijne rasisty? Dlaczego próbujemy ukarać kogos za inne poczucie estetyki? Czy jeśli tęczową aureolę narysowałoby dziecko uwielbiające tęczę, a nieświadome tego, że komuś ta tęcza kojarzy się zupełnie inaczej - to czy to dziecko również nas obrazi? Oburzamy się tym co widzimy, czy tym, z czym sami utożsamiamy sobie obraz tęczy? Tęcza to tęcza. Nie siedzi w niej diabeł i nie jest demoniczna. Próbujemy piętnować innych za nasze własne myśli i nasze własne skojarzenia, a także za to, że odważyli się mieć własne wyobrażenie, wrażenie, odczucie i w dodatku ośmielili się je ujawnić.
@Urszula Stróżewska
Czcić każdy może, ale nie wszędzie, bo we wspólnej przestrzeni są inni, którzy takiego czczenia sobie nie życzą, np. bo czują się nim dotknięci np. obrzędowych katolików, którzy są emocjonalnie związani z pomnikami i wizerunkami. Uparte powtarzanie takich akcji przez ludzi inteligentnych świadczy co najmniej o ich barku szacunku do innych ludzi.
Ludziom pomieszały się nie tylko języki ale również systemy wierzeń i rozumienia świata. Wyznawcy, np. aktywistki lewicowe ale nie tylko, zwykle sądzą, że to ich system wierzeń jest jedyny-słuszny i upoważnia ich do poniżania wyznawców innych systemów. A w jaki sposób osiągnąć pokój, kompromis? W jaki sposób pokonać PiS? Z kim tak a z kim nie? Putin zaciera ręce.
już oceniałe(a)ś
0
0
Milicjanci i pisozomowcy, zostawcie porządnych ludzi w spokoju.
Legitymujcie dojnozmianowych szkodników z Nowobogackiej.
już oceniałe(a)ś
2
0
:-)
już oceniałe(a)ś
2
0
`