Społeczne Agencje Najmu to rozwiązanie, o którego wprowadzenie na stałe w Polsce stara się Fundacja Habitat for Humanity Poland. Kampania informacyjna 'Mieszkaj wyGodnie' ma na celu pokazanie, że SAN-y to bezpieczna i ekonomiczna alternatywa dla kredytu hipotecznego i najmu komercyjnego. Najem społeczny to rozwiązanie kierowane przede wszystkim do młodych ludzi, rodzin z dziećmi i wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysokie raty lub czynsz.

- Docelowo najem mieszkania miałby być długoterminowy, a umowy podpisywane na okres 9 lat. To wystarczająco dużo czasu, by osoby wynajmujące rzeczywiście mogły stanąć na nogi i poukładać sobie różne życiowe sprawy - zauważa Agnieszka Głusińska, kierowniczka Społecznej Agencji Najmu.

Podstawowym zadaniem Społecznej Agencji Najmu jest pozyskanie niedrogich mieszkań na wynajem, a także wsparcie lokatorów w innych kluczowych obszarach np. w znalezieniu pracy, dzięki której uczestnik programu będzie w stanie samodzielnie opłacać koszty najmu. Właścicielom mieszkań SAN oferuje pakiet gwarancji (np. długotrwały najem, regularne i terminowe opłacanie czynszu, monitorowanie mieszkania w okresie najmu), dzięki czemu właściciele skłonni są do znacznej obniżki czynszu.

- Każde kolejne rozwiązanie poszerza ofertę dla osób, które naprawdę tego potrzebują i jest dla nas cenne, więc szukamy również rozwiązań innowacyjnych. Takich, które sprawdziły się w innych krajach i mają zastosowanie u nas. Jeżeli mówimy o działalności Społecznej Agencji Najmu, to dla nas jest ważne, że udziela ona wsparcia nie tylko lokalowego, ale również pomocy prawnej i psychologicznej - powiedziała Magdalena Młochowska, Dyrektorka Biura Polityki Lokalowej w Urząd M. St. Warszawa.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    `