- Jako Koalicja Obywatelska chcemy podpisać dzisiaj deklarację na rzecz oświaty polskiej, czyli nasze zobowiązanie, które zrealizujemy po październikowych wyborach. Jeżeli rząd PiS-u nie zrealizuje oczekiwań środowiska nauczycielskiego, my zrobimy to po wyborach - deklarował Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej KO 19 kwietnia.
Więcej
  Komentarze
  Macie mój głos. Oraz mojej rodziny.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gdy się słuchało Bratkowskiego w latach 80siatych na kasetach co dwa tygodnie i czasami dostępnych jego komentarzy o budowie Państwa Polskiego po Iszej w=ojnie swiatowej i porównuje z tym co było po 89r, to łza sie w oku kreci. Ale wówzcas do budowy Polski stanęli ludzie wyćwiczenie w parlamentach Pruskim!!! i Wiedeńskim (z Dumy raczej nie) i także inni wielcy ludzie -Korfanty, Dmowski, Piłsudsk, Kwiatkowski i i wielu, wielu innych - to i rezultat był wielki. A co się działo w Polsce po 89r. kto pamięta aferę z Tymińskim? Kto przyczynił się do prezydentury Wałesy (to wielki człowiek do 89r ale na prezydenta się nie nadawał), kto rozpętał "pyskówkę na górze" w walce o dostęp do koryta!!!?! - za to powinni autorzy stanąć przed sądem za zdradę - jeszcze za wschodnia granica tańcowali puczyści janajewa, ruckoja (gdyby wygrali byłoby po ptakach z transformacją). Itd itd. Pokłosie mamy dzisiaj. Poparcie do PiSu, gwałcącego prawo i przyzwoitość. Wiarołomny Prezydent i posłowie gwałcący konstytucje, dewastacja prawa, premiowanie służalczości, zanik przyzwoitości - po następnej kadencji PiSu nie będzie co zbierać.... Boże Coś Polskę!....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Słuszniej jest zapobiegać niż zwalczać! Mieć świadomość związków przyczynowo skutkowych i tendencji prowadzących do zjawisk i stanów w przyszłości. Tego nie było, w szkoleniu naszych pokoleń, w stopniu wystarczającym. Wykształcono zachowawczych nauczycieli czego dowodem było ich przyzwolenie na reformę Zalewskiej. Dzisiaj mamy pożar wśród zdesperowanej braci nauczycielskiej, uczniowskiej i rodzicielskiej. Dlaczego nie było takiego strajku cztery lata temu? Czyżby jedynie strażacy i behapowcy wiedzieli, w swojej dziedzinie, co się może zdarzyć? Nasze Państwo jest młode i społeczeństwo popełnia błędy wyborcze, takie jak 2015 roku. Na błędach się uczymy, za nie płacimy i to drogo. To tłumaczy ale nie usprawiedliwia! A nasze rządy i tak się wyżywią! To stara urbanowska prawda. Od tysięcy lat znana jest opinia Platona o demokracji - "Demokracja to głupi system. Większość społeczeństwa to głupcy i ignoranci. Ta większość złożona z głupców i ignorantów wybiera swoich reprezentantów sprawujących władzę" SIC! Widzimy obecnie jak słuszna jest ta teza, szczególnie w dzisiejszej Polsce.Zatracił się też społeczny instynkt solidarności. Dekady temu cała Polska byłaby zalana strajkami solidarnościowymi z nauczycielami. Nie byliby oni sami w swojej walce o dobrą szkołę. Szkoda!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `