- Wnosimy dzisiaj zawiadomienie pana Geralda Birgfellnera o możliwości popełnienia deliktu dyscyplinarnego przez panią prokurator Renatę Śpiewak oraz informacji o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 231 par. 2 Kodeksu Karnego, polegającego zdaniem naszego klienta na tym, że mogło dojść do niedopełnienia obowiązków służbowych - wszczęcia w terminie śledztwa w tej sprawie. Nasz klient domaga się zbadania, czy to niedopełnienie obowiązków miało związek z awansem prokurator Renaty Śpiewak na stanowisko prokuratora okręgowego. Oczywistą konsekwencją tych dwóch wniosków jest wniosek o wyłączenie pani prokurator, który Gerald Birgfellner złożył dzisiaj w prokuraturze. W naszym przekonaniu, według naszego stanu wiedzy, prokuratura nie wezwała pana Birgfellnera na dzisiejsze przesłuchanie. Myśmy otrzymali wezwanie, stąd się stawiamy. A we wtorek pan Birgfellner podpisał zawiadomienie, o którym wspomniałem wcześniej. Prokuratura będzie musiała zbadać czy doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez panią prokurator. I to niedopełnienia w celu uzyskania korzyści osobistej związanej z awansem na wyższe stanowisko - poinformował media pełnomocnik Birgfellnera Roman Giertych.

- Chcemy dziś usłyszeć, kiedy zostanie wydane postanowienie o wszczęciu postępowania. Liczymy, że poznamy stanowisko pani prokurator: czy uważa, że powinna prowadzić sprawę, mimo że w związku z nią nie podejmuje działań. Czyli narusza ustawę, a jednocześnie konsekwencją tych zaniechań jest jej awans, a zatem korzyść osobista - dodał drugi z pełnomocników austriackiego biznesmena Jacek Dubois.
Komentarze
Kaczyński znowu będzie musiał rzucić po pinset na kury, nutrie... Jak tak dalej pójdzie, to dopłaty do wódki i zestawów patriotycznych białych skarpetek i sandałów będą rozdawali.
@fafkawirafka
a kot+ to betka??? jak możesz być tak mało domyślny
już oceniałe(a)ś
4
0
@fafkawirafka
domyślna
już oceniałe(a)ś
2
0
@fafkawirafka
a w podzięce od ciemnego i niewątpliwie kochającego ale odgrodzonego suwerena - narodowy stadion rodeo
już oceniałe(a)ś
4
0
Cisnąć kaczego dziada, żeby się osobiscie przekonał , co to znaczy prawo i sprawiedliwość! A następne pińcet na cośtam nic mu nie pomoze!
już oceniałe(a)ś
30
0
To jedyny sposób na pisowską hucpę, nie odpuszczać!
już oceniałe(a)ś
25
0
Pińćset i Syto.
już oceniałe(a)ś
17
0
Bardzo dobrze Panowie. Bardzo dobrze. Schemat jaki obraliście jest doskonały i klasyczny jak sonata. Allegro na początek, adagio teraz a na zakończenie - presto. To ostatnie przed nami.
@obds
Furioso, furioso aż się prosi.
już oceniałe(a)ś
2
0
Będzie nowa premia za "wierność" - Prokurator+
już oceniałe(a)ś
7
0
Obawiam się ,że teraz nastąpi wielomiesięczne badanie wniosku o niedopełnienie obowiązków.
już oceniałe(a)ś
7
0
`