PiS uderza w liderów nauczycielskiego strajku. Ale nie tylko. Nikt co prawda nie powiedział, że nauczyciele powinni pracować dla idei, jak kiedyś marszałek Senatu o lekarzach, ale było o krok. Jak PiS chce rozegrać strajk nauczycieli? Felieton Justyny Dobrosz-Oracz.

---------------------

Drodzy nauczyciele, jak wygląda Wasz dzień w pracy? W szkole i w domu, bo przecież tam też dużo pracujecie. Ile godzin poświęcacie pracy, jakie dostajecie za to wynagrodzenie? Co lubicie najbardziej w swoim zawodzie, a co chcielibyście natychmiast zmienić?

Pokażcie nam prawdziwy dzień nauczyciela, dzień z Waszego życia, opiszcie go przed strajkiem. Każdy nauczyciel, który podzieli się z nami swoim doświadczeniami (adres: listy@wyborcza.pl), a jego list zostanie przez nas opublikowany, dostanie roczną prenumeratę cyfrową 'Wyborczej'.
Więcej
  Komentarze
  Nauczyciele domagają sie 1000 zł miesięcznie brutto, x 600 000 nauczycieli x 12 miesięcy, to się = 7,2 miliarda zł rocznie. Należy im się zapłata za pracę, ale jest ich tylko około 600 000. W przypadku, gdyby należna podwyżka przekonała 50%, to przełoży się tylko 300 000 głosów. Emeryci otrzymują emerytury w wysokości na jakie zapracowali w państwie prawa i tak powinno pozostać. W przypadkach losowych powinni mieć prawo liczyć na wspomożenie z funduszy MOPS. I pewnie mają. Ale emerytów jest około 10 milionów - dając po tysiaku brutto, wyda się 10 miliardów - ale pozyskując, jak w przypadku nauczycieli 50% - uzyska się 5 milionów głosów - i tu jest pies pogrzebany!!!!
  @brokrak
  Dokładnie tak, tylko że z nauczycieli może się 10% przekona a w przypadku emerytów 50% jest prawdopodobne. No i duża część podwyższonych emerytur trafi do Rydzyka (Moher+ ;-)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @brokrak
  A nie netto?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  > "W tej sprawie chodzi w dużej mierze o kampanię wyborczą Broniarza"
  Bo rozdawanie miliardów przed wyborami już kampanią nie jest... Ani Zalewska W OGÓLE ale to W OGÓLE nie prowadzi kampanii do europarlamentu!
  już oceniałe(a)ś
  23
  1
  Bo w katofaszystowskim kondominium kampanię wyborczą może prowadzić tylko Jarosław Kaczyński, a wszyscy obserwatorzy powinni szcz... ze szczęścia widząc jak rozdaje na koszt przyszłych pokoleń darmochę na prawo i lewo. Taki świat sobie wymarzył tytan politycznego intelektu, katolik Jan Dziedziczak.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Kolesie, nie macie prawa kogoś posądzać o robienie sobie kampanii wyborczej. To co wy wyprawiacie, robiąc sobie kampanię, przekupując pieniądzmi budżetowymi suwerena, jest w Polsce bez precedensu. Wasza bezczelność nie zna granic. Pielęgniarki, niepełnosprawni i ich opiekunowie, nauczyciele zostali przez was pominięci, bo to się wam nie opłacało w przeliczeniu na ilość głosów. Oto cała ohyda pisu. Amen.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Nauczyciele powinni zarabiać tyle ile dwórki sułtana, starego dziada Glapińskiego. Ponieważ pracują ciężko i to głową. I o.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  PIS kłamie. W tej sprawie chodzi o kampanię wyborczą do parlamentu europejskiego połowy rządu na czele z leniwą Becią, której wszystko się należy, Beatką - naczelną prawniczką po studiach z administracji, vice ministrem sprawiedliwości po studiach z politologi. Ten przynajmniej wie co robi i buduje więzienia. Będą jak znalazł w przyszłości dla kolegów z PIS
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Pan Dziedziczak i inni święcie mówiący z PIS niech się lepiej zajmą statusem Kacperka w pisowskiej Solidarności.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Typowa strategi pisa, nie dyskutowac o meritum, zaatakowac osobiscie
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `