W piątek w Toruniu Marina Abramović otworzyła wielką retrospektywną wystawę swojej twórczości. Przed Centrum Sztuki Współczesnej odbyły się protesty przeciwko 'poddaniu Polski kultowi Szatana'.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Toruń, miasto przeklęte i zapomniane przez Boga. Tam rządzi już tylko jedno pogańskie bóstwo. Jego imię to Tadeusz.
  @patrykfuria
  Odwal się od Torunia. Akurat ta dewocja zjechała autokarami z całego kraju, może nawet z twojego grajdoła. Nie było tam nikogo z Torunia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @nickki
  może i masz rację ale hołota zawsze idzie do hołoty, tej GŁUPOTY z torunia skroni NIE zmażesz!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @nickki
  Miasto, jako takie jest niewinne ale mieszkańcy mogliby temu patronowi przekrętów pokazać palec. Od czasu do czasu przynajmniej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Gdzie my jesteśmy. Czy to już koniec. Czy rzeczywiście ktoś nas wypchnął na zaścianek cywilizowanego świata. Czy te demony ciemnoty już zwyciężyły. Jestem wstrząśnięty-niemieszany. Wytrzymajmy do jesieni.
  @Grafik255

  Prawda jest taka, że jesteśmy zaściankiem cywilizowanego świata, nikt nie musiał nas tam wypchnąć. Nie jesteśmy zaściankiem dlatego, że mamy taką władzę. Odwrotnie: mamy taką władzę, bo jesteśmy zaściankiem. Trzeba wreszcie zrozumieć, że PiS jest poniekąd najczystszą emanacją polskości - tej rzeczywistej, nie tej wyimaginowanej.
  już oceniałe(a)ś
  11
  1
  Trochę późno te ,,egzorcyzmy bo szatan rozsiadł się w Toruniu na dobre i od dawna...
  już oceniałe(a)ś
  31
  0
  Jak słaba jest ich wiara (celowo z małej litery), jeśli może jej zaszkodzić wystawa.
  @nick08
  Jak słaby jest ich Bóg, którego nazywają wszechmocnym a on z szatanem sobie nie radzi! Szatanem przez niego stworzonym!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cudownie ,ze tę polską wiochę pokazujemy światu.
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Dewoci, kołtuni, to obraz jaki chce pozostawić po sobie polski kościół katolicki.
  Dla niego wszystko co nie wskazuje na jemu posłuszeństwo to schizma i szatan.
  A zapomina że sami są największym zaprzeczeniem, tego co pragną nam wpoić.
  To właśnie jego przedstawiciele są najpodlejszymi oszustami i wyzyskiwaczami,
  bo jedynym ich celem jest zdobycie naszych dóbr materialnych nie duchowych,
  oraz zastraszanie ludzi tym czym sami są, a mianowicie diabłami na ziemi!!!
  już oceniałe(a)ś
  21
  1
  Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Gdyby tych ludzi ktoś kiedyś zamiast do kruchty zaprowadził na wystawę sztuki, zamiast indoktrynować wypaczoną ewangelią, opowiedział o Holbeinie, Rothce czy Abramovic, może teraz nie robili by pośmiewiska z siebie, utrudniając życie innym.
  @kubadziu
  Taaaaak .... co ty powiesz "światowcu"?
  Może jeszcze powiedz w którym to miejscu Ewangelia (z dużej litery, to nazwa własna) jest "wypaczona". Wszystkie zatwierdzone wersje Biblii mają PRZYPISY dokumentujące istotne stwierdzenia w tekście, wskazujące na kontrowersje dogmatyczne w określonych miejscach (częste zapisy "tekst skażony") jak i źródła historyczne . Nie znam lepiej udokumentowanego tekstu z zakresu nauk humanistycznych czy społecznych.
  Rzucanie jednym tchem nazwiskami malarza z XVI (Holbein) ,modernisty (Rothke) oraz performerki Abramovic ma świadczyć o "erudycji" Niejakiego "kubadziu", który taak naprawdę w temacie nie ma NIC do powiedzenia poza tym,że jakoby "góruje intelektualnie" nad "ciemnym tłumem".
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @lork1953
  Niepotrzebna mi poddana przez Ciebie w wątpliwość erudycja kubadziu, wobec niewątpliwego kretyństwa tego zgromadzenia ukazanego w reportażu. Czytaj sobie "udokumentowaną" Ewangelię i się odpimpaj od nas, módl się w kościele albo w domu tłumoku!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Mały tasiemiec postanowił na chwilę opuścić ludzkie wnętrze. Oszołomiony światłem, świeżym powietrzem, kolorami z zachwytem spogląda na świat i pyta swoją mamę: Mamusiu, tutaj jest tak pięknie, dlaczego musimy mieszkać w tym okropnym ciemnym, cuchnącym miejscu..? Na to odpowiada mama-tasiemiec - BO TAM JEST NASZA OJCZYZNA. I tyle w temacie, drodzy parafianie...
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  `