Jakub Bierzyński przyjął tadżycką rodzinę pod swój dach w zeszłym roku. Przyznaje, że zmobilizowali go do tego prawicowi współobywatele. Rodzina Amrullo i Ominy z Tadżykistanu uciekła wraz z trójką dzieci przed prześladowaniami politycznymi. Amrullo był opozycyjnym dziennikarzem i fotografem. Już w Polsce rodzina powiększyła się o kolejną dwójkę dzieci - jedno z nich urodziło w zeszłym roku, gdy rodzina Amrullo mieszkała już pod dachem pana Jakuba.

- Polacy byli przez dziesiątki lat azylantami politycznymi w wielu krajach na całym świecie. I to się wydawało czymś zupełnie naturalnym. To my dzisiaj sobie gratulujemy i robimy z tego wielkie wydarzenie, symbol, że ktoś przyjął rodzinę uchodźców z czwórką dzieci? - mówi ostro Bierzyński.
Więcej
  Komentarze
  Szacunek,gościu jesteś wielki.
  już oceniałe(a)ś
  67
  2
  Szacun
  już oceniałe(a)ś
  48
  1
  Polityka zniszczyła nam autorytety. Są na szczęście Ludzie, jak Pan Jakub Bierzyński, którzy swoim życiem i stosunkiem do innych ludzi mogą stanowić dla nas życiowy drogowskaz. Czyli być dla nas Autorytetem.
  już oceniałe(a)ś
  45
  1
  A miłosierny Polski kościół ignoruje przykazania Boże i nauki Papieża. Panie Boże widzisz naszych pasterzy i nie grzmisz!
  @5-pancerny
  To pastuchy! nie pasterze.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  bardzo miło się to ogląda, wraca wiara w ludzi, szacunek
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Pogoni się oszołomstwo i fanatyków z PiS-u i wszystko wróci do normy. Zobaczycie. Cierpliwości, gorszy sorcie.
  @polonests
  Tak. Niech tak będzie. Mieszkańcy miast muszą iść do wyborów i rozkurzyć ten mniejszościowy ciemnogród. Jeszcze będzie normalnie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Wyrazyszacunku
  już oceniałe(a)ś
  6
  0