'Nie wykluczamy, że skierujemy całą dokumentację do urzędu prokuratorskiego Republiki Austriackiej. Zapowiadaliśmy to już od samego początku.' - Roman Giertych, pełnomocnik Geralda Birgfellnera.

Biznesmen Gerald Birgfellner związany jest ze sprawą spółki Srebrna, ujawnionej na łamach 'Gazety Wyborczej'.
Więcej
  Komentarze
  Jeżeli jest tylko taka możliwość, byłoby to ze wszech miar pożądane.
  Nie może być tak, że moim państwem trzęsie człowiek, na którym nie dość, że ciąży zbrodnia zdrady stanu, to na dodatek bezkarnie może się dopuszczać pospolitych przestępstw...
  @liberator
  sluszne,popieram
  już oceniałe(a)ś
  42
  0
  @liberator
  Głosuję za tą opinią wszystkimi członkami! Jeżeli będę jeszcze miał syna to dam mu na imię Gerald a córce(na drugie) Geralda (-;
  już oceniałe(a)ś
  26
  3
  @KamikadzeRP
  Proponuję trochę perwersji - Gerald Jarosław a dla córki Jarosława Geralda :)
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  @KamikadzeRP
  Zenska forma imienia Gerald, po polsku Gierald, jest Geraldine.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  @style
  Gierałt ;)
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @liberator
  Obawiam się, ze nadprezes nie zechce zaszczycić swoją obecnością austriackiej prokuratury i nie pofatyguje się na przesłuchanie. I co mu zrobią? A całe pisdzielstwo dostanie bron do ręki, ze "Niemcy biją naszego Kochanego Zbafcę!" Już TV Pis o to zadba, nie darmo się tam pompuje miliony.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  @arawin321
  Poza Europejskim Nakazie Aresztowania, który sprawdził się w Polsce, wprowadzono Europejski Nakaz Dochodzeniowy (END). Za sprawą unijnej dyrektywy obowiązującej od 22 maja 2017 r. Policja i prokuratury krajów UE mogą złożyć wniosek o przeprowadzenie dowolnej czynności dowodowej: przesłuchanie świadka, okazanie czy eksperyment procesowy, dopuszczalne zgodnie z ich prawem krajowym.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  @arawin321
  Wydanie nakazu nie podlega kontroli instancyjnej w drodze zażalenia. Wykonaniem END z innych państw zajmuje się prokurator albo sąd rejonowy (Podstawa prawna: Nowela procedury karnej z 10 stycznia 2018 r. DzU z 24 stycznia 2018 r., poz 201).
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @arawin321
  W wolnej chwili można sobie sprawdzić na czym polega złożenie pozwu wraz z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Zapłaty.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  @kleszczekraba
  Kaczyński wyprowadzi Polskę z UE i żaden END nic mu nie zrobi. A lud będzie wniebowzięty - ale im dopieprzył!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @ae25
  I wszysztko będzie przez Tuska.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dawno powinniście to zrobić. Tu pan Birgfellner nie znajdzie sprawiedliwości. Tracicie czas.
  @attache_48
  Nie tracą czasu. Trzeba najpierw pokazać opinii publicznej i światu jak upolityczniona jest polska prokuratura. Gdyby sprawę skierowali od razu do Austrii to po pierwsze byłby krzyk naszej prawicy, a po drugie austriacka prokuratura mogłaby odmówić prowadzenia tej sprawy. Austriackiej prokuraturze trudno tę sprawę wyjaśniać na odległość - muszą mieć wyraźne powody, żeby ją przyjąć.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @attache_48
  Nie, gdyby Birgfellner poszedł do prokuratury austriackiej to ta zaczęła by deliberować, czy ma się sprawą zająć czy przekazać ją polskiej prokuraturze, a w tym czasie pisowcy krzyczeliby, że to kolejna "nagonka na Polskę" a jednocześnie mieli by czas na wybadanie zarzutów i przygotowanie się. A tak - wszyscy zainteresowani widzą jak działa państwo kaczystów i jak wygląda bezstronność jego instytucji.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  @attache_48
  Jestem tez o tym przekonany
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @attache_48
  Nie.
  To dobrze, ze czekają z ta decyzja.
  Dzięki temu dają szanse kompletnie skompromitować się Ziobrowej prokuraturze.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Najwyraźniej to konieczne, skoro prokurator prowadząca przesłuchania nie ma wystarczającej odwagi by przyczynić się do obalenia nierządy PiSu w Polsce.
  *nierządów
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @pauleycz
  Oj czepiasz się !!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @arawin321

  Nie. Nie mam ochoty.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @arawin321

  Pewnie w podobny sposób, w jaki prokuratura polska prowadziła sprawę zabójstwa i pobicia Polaków w Wielkiej Brytanii lub zabójstwa polskiego kierowcy przez terrorystę w Berlinie. Zwykle śledczy z jednego kraju występuje o pomoc prokuratury w kraju, w którym popełniono przestępstwo. W tym wypadku będzie to dodatkowa para niezależnych oczów oceniająca współpracę i postępowanie polskich odpowiedników.

  - TomiK
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tak , koniecznie . To musi być wyjaśnione. Nie ma na co czekać, bo zderzenie się dwóch prokuratorów jest niezbędne. Instytucje UE muszą mieć materiał porównawczy.
  Uwaga do montag78. ja też nie dostałem zapłaty za fakturę wystawioną do podobnej spółki.
  Dlaczego miałbym zapłacic podatek jak nie mam od nich kasy? zapłacę podatek wraz z odsetkami jak mi podobny hosztapler jak "prezes" wreszcie zapłaci.
  już oceniałe(a)ś
  137
  1
  Ale będą jaja jak austriacki sąd wyda Europejski Nakaz Aresztowania na Jarosława Wielkiego.
  @mimoro
  szkoda tylko ze McKwak nie wyjezdza poza granice kraju i porusza sie w asyscie ochroniarzy.
  Cala nadzieja w ekipie detektywa Rutkowskiego, mogliby go "odbic" i odstawic do Wiednia :-)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Tak należy uczynić, bo tu nie ma szans na rozwikłanie.przy ręcznym sterowaniu śledczymi.
  już oceniałe(a)ś
  100
  0
  Jak najszybciej. Póki można. To jest potencjalny bantustan typu orban, ale pognamy gnomów, także dzięki nagłośnieniu międzynarodowemu.
  Pislam chce nam tu Berezę urządzić z ciemniakami suwerenami na wieżyczkach.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Chyba tak to sobie wymyślił Ziobro. Sprawa w Austrii, tu zmniejszy się zainteresowanie. Kaczyński nie będzie stawiał się w prokuraturze w Austrii, jak widać obecnie jest nietykalny, a nakaz doprowadzenia do prokuratury austriackiej będzie ignorowany. To, że kolejny raz będzie to szkodzić Polsce, nikt w PiS tym się nie przejmuje.
  Tylko co ma zrobić zwykły człowiek, obywatel tylko polski, jak zderzy się z taka machiną. Zanim rozpocznie się jakiekolwiek dochodzenie przeciwko działaczom PiS tych ważniejszych i mniej ważnych , od razu ma przegraną. Działacze wszystkich szczebli są nietykalni, chyba że wódz postanowi inaczej. Aż strach się bać. Ci co głosują na PiS, a nie są działaczami też w każdej chwili mogą się z tym zetknąć. Czy to kolizja drogowa, wypadek lub jakaś inna sprawa. Niech nie myślą, że ich to nie dotyczy.
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  `