Czego oczekują Polacy mieszkający w Wenezueli od rządu polskiego?

- Takiego samego traktowania, jakie otrzymują w Wenezueli od swoich rządów obywatele innych krajów. Prawie wszystkie rządy UE przesłały pocztą dyplomatyczną do swoich ambasad zapasy leków, w tym dla ludzi chronicznie chorych. Wobec niefunkcjonowania szpitali państwowych i niedostępności do prywatnej opieki lekarskiej ze względu na cenę, rządy innych krajów zawarły umowy z klinikami, które przyjmują i leczą ich obywateli mieszkających w Wenezueli.
Obywatele innych krajów mieszkający w Wenezueli, ze względu na hiperinflacje i niskie zarobki, otrzymują dofinansowanie roczne oraz comiesięczną sumę na dożywienie. Jest to pełna pomoc socjalna niesiona przez inne państwo swoim obywatelom w Wenezueli. Pomoc humanitarna. Tego oczekujemy też od polskiego rządu. Niestety, choć minister spraw zagranicznych Czaputowicz mówił ostatnio z zatroskaniem o Wenezueli, ogłaszając, że Polska uznaje za prezydenta Wenezueli Juana Guaido, to jednak ani słowem nie zająknął się o Polakach mieszkających w tym kraju. Rządzie polski, bądź humanitarny! Nie ubolewaj, że Maduro zakazał przesyłania pomocy humanitarnej Wenezuelczykom. Wenezuela to mieszanka narodowości. Rządy innych krajów zadbały o swoich obywateli. Zrób to Ty. Już i teraz, drogi polski rządzie. Zapytaj, jak inni to zrobili. Nie chcemy wymówek ani usprawiedliwień.

Justyna Zuń-Dalloul
Stowarzyszenie Polaków w Wenezueli/Hermandad Polaca en Venezuela
Kontakt: polacyzwenezueli@yahoo.com
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  MSZ to dno i m*********mułu!!!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jakoś nie rozumiem, pojechali, zamieszkali, wiedzieli gdzie, nikt ich nie zmuszał. Nie wiem czego chcą od nas Polaków.
  już oceniałe(a)ś
  1
  9
  Dlaczego Polacy w Wenezueli mieliby obchodzić nas bardziej niż Wenezuelczycy?
  @bloop
  Poniewaz jednym z obowiazkow placowek dyplmatycznych jest reprezentowanie interesow ich obywateli w danym panstwie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  @bloop
  O ile są polskimi obywatelami ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @bloop
  Ponieważ amebo od tego jest MSZ, aby zajmował się obywatelami Polski na całym świecie. A teraz spadaj na trybune karnowskich, albo inny pislamski syf.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  `