- Inicjatywa Polska postanowiła rozpocząć dyskusję, która pozwoli w następnym parlamencie zacząć działać tak, żebyśmy mieli pewność, że te relacje między państwem polskim a Kościołem rzymskokatolickim są zdrowe. Dziś widzimy, że zdrowe nie są. - mówiła Barbara Nowacka. Szefowa Inicjatywy Polska, przedstawiła dziś projekt, który ma umożliwić rozdzielenie Kościoła od państwa. Zbiórka podpisów potrwa do 20 lutego. - Nie ma naszej zgody, by to Kościół pisał ustawy i wpływał na polityków, mówiąc, jak mają procedować prawo - dodała. Zobacz materiał.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Rozłóżcie dobrze siły, żeby cała para nie uszła z Was na wcześnie. Niech to przedsięwzięcie toczy się i nabiera rozpędu aż do zamierzonego finału. Chciałabym doczekać tego dnia.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Najlepsze jest to, że Kościół Katolicki uzurpuje sobie prawo do siły sprawczej wszechświata, którą ubiera we własne dogmaty nie mające nic wspólnego z tą siłą, co więcej dogmaty i propaganda KK nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa i innych duchowych nauczycieli, którym tzw. religijne "pisma" wkładają w usta słowa, których nie wypowiedzieli.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jeżeli macie jeszcze siłę to przeczytajcie Nowy Testament. Doznacie olśnienia. Zobaczycie, że Kościół katolicki przejął wszystkie złe wzorce postępowania mafii żydowskich arcykapłanów - tej, z którą walczył Jezus, której władzy zagrażał, którą wkurzał i z rąk której zginął.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  `