Incydent zbrojny w Cieśninie Kerczeńskiej władze Rosji potraktowały jako swój duży sukces. Propaganda podkreśla, że tym razem świat jest sceptyczny wobec wersji ukraińskiej. Atak na Morzu Azowskim może w konsekwencji doprowadzić do uśmiercenia portu w Mariupolu. Cała operacja może mieć jednak jeszcze jeden cel. Jaki? Wyjaśnia Wacław Radziwinowicz.
Więcej
  Komentarze
  Pan Putin ma jeden główny cel: odbudować potęgę Rosji na wzór ZSRR i stworzyć wokoło niej strefę państw satelickich. W tym planie Ukraina jest traktowana jako część Rosji, miejsce Polski jest w grupie drugiej, wraz z Węgrami.
  @ktl
  mylisz się Polska jest w grupie pierwszej jako zbuntowana priwislanska gubernia a Putin odbudowuje nie ZSRR tylko Imperium Rosyjskie...
  już oceniałe(a)ś
  5
  1
  @kzet69
  Mogę się mylić, z natury jestem optymistą...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No a gdzie komentarz naszego dyżurnego znawcy Rosji ? Oj zaniiedbujesz się kochany! Kreml będzie niezadowolony! !!!!
  @valdec
  Nie wywołujmy wilka z lasu;))
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Niestety decyzje Rosji mają wyraźnie podłoże psychopatyczne , które się chrakteryzują zachowaniami destruktywnymi. Psychopatę nie interesują konsekwencje , najważniejsze że się poczuje w tym momencie mocny, a biedny naród niech zdycha z głodu. Przez te akcje chce Putin odwrócić od swojej nieudolności rządzenia krajem, stylizując się na mocnego rządcę. Niestety doprowadzi ten kraj do jeszcze większej biedy i ubóstwa. A , niestety i my musimy sobię też z tym sąsiadem kryminalistą poradzić.
  @arte
  w działanu Putina niestety nie ma nic chorego, to całkowicie zdrowa psychopatia, z jego punktu widzenia, chore jest to że obecnie w Polsce rządzą powolne mu cioty i oddają sami Polskę w jego łapy...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @arte
  pierdu ,pierdu!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ktoś może nam, czytającym, streścić, jaki jest ten inny cel Putina? Thanks from the mountain :)
  @pedro.666
  Chodzi o uzyskanie pretekstu do wojny, która pozwoliłaby na zajęcie Mariumpola i Tawrijska (miasteczka z ujęciem wody, które kiedyś służyło do nawadniania Krymu - odkąd Moskale zaczęli okupację półwyspu, Ukraińcy zakręcili kurek z wodą i Krym usycha). No worries :)
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  @antirussia81
  "Moskale" nie okupują półwyspu. "17 marca 2014 Rada Najwyższa Republiki Autonomicznej Krymu przyjęła postanowienie o niepodległości Krymu, co było konsekwencją referendum, w którym za przyłączeniem Krymu z Sewastopolem do Rosji zagłosowało 96,57% uczestników przy frekwencji 84%"- Wikipedia. Krym jest częścią Rosji bo prawie wszyscy jego obywatele tego chcieli.
  już oceniałe(a)ś
  1
  17
  @Adam Goworko
  Proszę nas nie rozśmieszać. ??????????.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  @Adam Goworko
  jak to mówił Gajos w "Psach"... z akumulatorem na jajach, każdy będzie potulny.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @antirussia81
  The spasibas ;)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Adam Goworko
  Jasne, zwłaszcza autochtoni, czyli Tatarzy są zachwyceni...
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @pedro.666
  Zapewne tak samo jak indianie aurochtoni byli zadowoleni z okupacji swoich ziem przez bialych najezdzców ,ktorzy ich wymordowali a resztki zamkneli w rezerwatach!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Adam Goworko

  Referendum było na pewno sfałszowane.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Alakyr, daj glos
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Polscy dziennikarze z Rosji potrafią pisać tylko krytycznie lub bardzo krytycznie. Polscy dziennikarze z USA potrafią pisać tylko dobrze. Dla prawdziwej informacji należałoby ich wymieniać co pól roku. Takiego Radziwinowicza do USA, a wtedy dowiemy się prawdy o tym kraju.
  już oceniałe(a)ś
  8
  4
  Pamiętamy, a co z Nadią.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  W Wyborczej popierają przekop przez Mierzeję Wiślaną?!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  1