Według wyników sondażowych Rafał Trzaskowski zdecydowanie pokonał Patryka Jakiego w pierwszej turze, osiągając ponad 54 proc. głosów. Kandydat PiS nieco ponad 30 proc. Paweł Kasprzak, jeden z przywódców Obywateli RP, podchodzi do tych wyników ze słodko-gorzkim nastawieniem. 'Być może PiS odda władzę, ale żaden z polskich problemów nie zostanie rozwiązany i kiedyś populiści wrócą' - ostrzega. Zobaczcie jego komentarz odnośnie do wyników wyborów.
Więcej
  Komentarze
  No, na to jest pewien sposób: niech się lewica przestanie żreć miedzy sobą, zorganizuje w blok, koalicję czy coś (jak zwał, tak zwał) i przedstawi sensowny program, niekoniecznie oparty o symetryzm i nie polegający na gryzieniu "wrednych" liberałów. I wreszcie przestanie marnować głosy swoich zwolenników.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Trudno odmówić Kasprzakowi racji. Też z bólem zagłosowałem w końcu na KO (ta nazwa zdecydowanie ułatwiała taka decyzję), jak pary razy wcześniej na PO itp., choć wolałbym choćby na Kasprzaka głosować, albo kogoś z O RP.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Facet mowi naprawde sensowne rzeczy , bardzo stanowczo i bez agresji
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Trzeba zacząć od tego co możliwe, pan Kasprzak mógłby wystartować w wyborach prezydenckich, byłby poważnym kandydatem, szczególnie jeżeli Tusk nie będzie brał w nich udziału, wtedy ta nie pisia strona, ta prodemokratyczna strona Polski ma takie jednoczące osoby jak pan Kasprzak albo pani Nowacka
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Rozwiązanie istnieje.
  Jest stosunkowo proste i znane od dawna:
  Http://studioopinii.pl/telewizja-pokazala-345

  Cóż z tego, skoro liderzy opozycji i mainstreamowe media pozostają głuche?

  Oto fragmenty komentarzy zamieszczonych pod jednym z artykułów:
  h t t p : / / wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24079467,frasyniuk-po-wyborach-nie-ma-co-otwierac-szampanow-bo-po.html

  ------------
  lukasiklukasik 23.10.2018, 08:34
  Opozycja, i Polska, potrzebuje wspólnej listy WYBORCZEJ demokratów proeuropejskich, zbudowanej na najmniejszym wspólnym mianowniku prawa i Europy, reszta programu idzie za kandydatem -- wiesz za kim oddajesz głos.

  Żaden głos na Śpiewaka, Rozenka, Glusman, Zandberga tam nie byłby zmarnowany. Wyborcy mogliby nie bać się, że nie odddadzą głosu za demokracją i rządami prawa. Takie wyniki byłyby faktycznym obrazem poparcia partii/stowarzyszeń.
  Dlaczego ten postulat podnoszony przez prof. Radosława Markowskiego, senatora Marka Borowskiego i posła Adama Szapkę jest ignorowany przez reprezentantów opinii publicznej w mediach?

  Trzeba dyskutować o tej koncepcji, ona musi być "na tapecie". Przekonać polityków będzie trudno, ale presja dziennikarzy, publicystów może popularyzować tę najskuteczniejszą koncepcję wyrwania kraju z łap uzurpatorów.

  Jeszcze prośba do oceniających ten konentarz: stawiasz minus, to napisz -- dlaczego. Dyskutujmy.

  ------------
  Obywatel_z_KONSTYTUCJA 23.10.2018, 09:22
  @lukasiklukasik
  Popieram. I proponuję, żeby hasłem najbliższej kampanii do europarlamentu było: "Polska to nie PiS".
  Te 5 mln obywateli popierających PiS powinno pozostać mniejszością i być traktowana jako mniejszość. Z należnym szacunkiem, ale bez wpływu na kierunek rozwoju Polski.

  Denerwowało mnie to rozbicie w samorządowych. W efekcie znowu PO (z nazwą zmienioną chwilowo na KO) zgarnęła głosy, które jej się nie należały, bo to były jedynie głosy anty-PiS. Jedna wspólna lista anty-PiS dałaby ogromną przewagę nad PiS.

  ------------
  mdzj 23.10.2018, 09:34
  @lukasiklukasik

  Krotko mówiąc, przywolujemy koncepcje koalicji "Europa.xx "
  rodem ze StudiaOpinii. Jak zwykle, podpisuję się wszystkimi kończynami

  Koalicja mogłaby łączyć wszystkie ugrupowania majace jeden wspolny mianownik - poszanowanie dla prawa i podstawowych zasad demokracji. Reszta może być indywidualna, oceniana i rozliczana również indywidualnie:
  Europa.PO,
  Europa.Razem,
  Europa.PSL
  etc...
  Wazne, aby d`Hondt liczył głosy wspólnie.

  ------------
  lukasiklukasik 23.10.2018, 10:19
  @mdzj
  Tak, tę ideę pierwszy raz przeczytałem u PIRS-a (Http://studioopinii.pl/telewizja-pokazala-345) zadziwiłem się jej prostotą i oczywistością, a zaraz potem minimalnym odzewem w opinii publicznej. Jałowymi dywagacjami komentatorów i publicystów z mediów liberalnych nad ewentualnymi koalicjami programowymi (!?) i brakiem dostrzeżenia tego najszybszego sposobu rozprawienia się z bandytami politycznymi. Jak by wyglądały sondaże już w 2017 roku, gdyby w nich pojawił się słupek Koalicji Europa -- szczury zaczęłyby uciekać natychmiast. Ta szansa została zmarnowana, może przed 2019 zmądrzejemy?
  @mdzj (Koalicja mogłaby łączyć wszystkie ugrupowania majace jeden wspolny mianownik - poszanowanie dla prawa i podstawowych zasad demokracji):

  To już sławetny KOD był takim ruchem i po jego losach widać, że sprawa nie jest tak łatwa, jak się wydaje. KOD, zdaje się, dalej jakoś lokalnie istnieje, ale już żadnej znaczącej roli nie gra. To dobra nauczka i dowód, ze problem banalny nie jest. Taka polityczna struktura musi mieć jednak pewną spójność i organizację, żeby cokolwiek sensownego zdziałała.

  Niegdyś, na początku drogi do wolności były Komitety Obywatelskie i one całkiem sprawnie działały reprezentując całą sensowną opozycję antykomunistyczną; szkoda, że zmarnowano ten wysiłek organizacyjny.

  Schetyna ze swoją PO jednak zapewnia pewną skuteczność działań, dlatego jakoś prosperuje.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Polsce (na tym etapie) potrzebny jest system dwupartyjny, prosty i przejrzysty.
  już oceniałe(a)ś
  1
  5
  Co proponuje Paweł Kasprzak? Zakaz organizowania się po stronie opozycji? Przymusowy podział PIS ?
  @kotwbutach
  na stronie ORP jest zarys propozycji programowych, też dużo tekstów Kasprzaka. Nie wiem, który polityk ma tyle do zaproponowania.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  `