W sobotę 15 września przed warszawską Arkadią odbyła się kolejna już edycja wielkiego rodzinnego pikniku. Była to okazja do poznania nowo otwartego arkadyjskiego placu zabaw.
- Arkadia to nie tylko ulubione miejsce warszawiaków do robienia zakupów, ale też miejsce, w którym można spędzić czas z dziećmi - podkreśla Filip Kryłowicz, dyrektor Arkadii.
Na terenie placu znajduje się wyjątkowa, zaprojektowana specjalnie dla Arkadii konstrukcja z elementami wspinaczkowymi - to właśnie tutaj podczas pikniku najmłodsi zmierzyli się w odkrywczych wyzwaniach i konkurowali o pierwsze miejsce. Wystartowali w rywalizacjach wymagających od nich połączenia umiejętności logicznego myślenia oraz sprawności fizycznej. Na chętnych czekały układanki, tory przeszkód, wyścigi, łamigłówki i wiele innych zagadkowych atrakcji.
Podczas rodzinnego pikniku otwierającego rok szkolny gośćmi specjalnymi byli funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji. Zaprezentowali swoje umiejętności, zaprosili do zajęcia miejsca w prawdziwym radiowozie oraz chwalili się swoimi świetnie wytresowanymi psami.
Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania mobilnego, skorzystania z symulatorów wypadków samochodowych, dzięki którym przekonali się, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. To była świetna okazja nie tylko do zabawy. Można się było też dowiedzieć, jak zadbać o bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej, oraz nauczyć się podstaw z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Więcej
    Komentarze
    Bezpieczeństwo? Te wysokie kładki dla dzieci nie są w żaden sposób zabezpieczone. Tylko czekaż aż któreś skręci kark. Już na otwarciu wiele dzieci siedziało na tych zielonych rurkach...
    już oceniałe(a)ś
    1
    0