Reinhold Messner, u progu siedemdziesiątki, opowiada o życiu pełnym wyzwań i dramatycznych zwrotów akcji. Poznajemy nie tylko jego historię zmagań z największymi górami świata, ale także tę prywatną, jako męża i ojca czwórki dzieci. Messner to bez wątpienia najlepszy himalaista świata, ale też farmer i polityk. Jako pierwszy człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum ? wszystkie czternaście ośmiotysięczników świata. Dokonał tego w 1986, a zdobycie kompletu szczytów zajęło mu łącznie 16 lat. Jego największym rywalem był Polak - Jerzy Kukuczka. 'O życiu? to doskonała lektura dla miłośników gór, ale przede wszystkim dla tych, którzy ciekawi są człowieka - Reinholda Messnera, najlepszego himalaisty świata.

Książka 'O życiu' dostępna jest w Kulturalnym Sklepie.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Określenia "najlepszy himalaista świata" mógł użyć tylko ktoś, kto kompletnie się na himalaizmie i wspinaniu nie zna. Wiem, że to miał być skrót myśliwy, ale litości! Oczy bolą...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Na pewno jeden z najlepszych himalaistów w historii. Najlepszego trudno byłoby wskazać, ale gdyby powstała lista nawet 10 to myślę, że byłby na niej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `