Baby Shoes Remember odbyło się w Polsce po raz pierwszy. - Nie możemy akceptować w Polsce popełniania znowu i znowu tej samej zbrodni - mówi Nina Sankari z Fundacji im. Kazimierza Łyszczyńskiego, jedna z koordynatorek akcji przeciwko pedofilii w Kościele katolickim. Jak twierdzi Marta Lampart akcja odbyła się w co najmniej 50 miastach, miasteczkach i wsiach w Polsce. Buciki zawieszono na ponad 80 kościołach. Szybko znikały z płotów. Naszemu reporterowi udało się nagrać przed kościołem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie jak zostają odcinane. Zapytał: Dlaczego? - To godzi w estetykę budynku - usłyszał.

Akcja Baby Shoes Remeber odbywa się w Irlandii od 2010 roku. Jej celem jest upamiętnienie ofiar pedofilii w Kościele katolickim
Więcej
  Komentarze
  Tak Kosciol bardziej sie zajmuje jak to okreslono"estetyka Kosciola" niz bolem i krzywda zhanbionych dzieci przez ksiezy. Obrzydliwe!!
  @pare.slow
  Kastrowac bydlo, jak w haremie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @wh2015
  be, to jest poważny temat, a nie wykrzykiwanie populistycznych haseł.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tam gdzie buciki znikały najszybciej, tam byli pedofile.
  już oceniałe(a)ś
  80
  1
  Ofiary pedofilii zbierajcie sie przed kosciolami i wykrzyczcie swoja Krzywde. Nie noscie tego w sobie.!!
  Niech ci zboczency zaczna sie wstydzic i bac!!##
  już oceniałe(a)ś
  79
  1
  Najbardziej estetyczne są plakaty antyaborcyjne. Ciekawe czy jaśnie wielmożny ksiądz by je zdjął ?
  już oceniałe(a)ś
  71
  0
  Nie spodziewałem się takiego powodzenia akcji.
  Ludzie mają już dość czarnej okupacji.
  @janzdechlak
  dzięki PiS-owi zmiany mentalne w Polsce zachodzą z dużym przyspieszeniem. KK w ostatnich 3 dekadach był traktowany jako niezbywalny element krajobrazu społeczno-politycznego, który zawsze miał ostatnie słowo, pomału zaczyna być inaczej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale zakrwawione ciało zmasakrowanego Chrystusa jak najbardziej wpisuje się w estetykę Kościoła. Podobnie szczątki tzw. męczenników za wiarę.
  już oceniałe(a)ś
  53
  0
  Co to jest "wizja estetyczna kościoła?
  @Tomasz Paluch
  to te nowo budowane pokraczne kościoły, gwałt na dobrym smaku. jaka estetyka taka reszta
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Tomasz Paluch
  Bazylika w Licheniu.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  @Tomasz Paluch
  Estetyka kościoła polega na tym, żeby księża żyli w przepychu, ludek zaś niech zadowoli się byle czym i łoży na ich komfort. Dziś na cmentarzu we Wrocławiu na Sępolnie doświadczyłam tego. Kaplica wypasiona, a toaleta cmentarna nie do użycia - brudno i nie da się tam wejść. Ohyda!! A przecież to wielka nekropolia, przyjeżdżają ludzie z bardzo daleka na pogrzeb i gdzieś muszą załatwić potrzeby fizjologiczne. Ale kto o tym myśli? Ważne żeby kasa płynęła szerokim strumieniem!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  WSPANIAŁA AKCJA!!!!
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  `