Słowa, popularnej w ZSRR, łotewskiej piosenkarki wywołały w Rosji ogromną burzę. Zarzuca się jej zdradę radzieckiej ojczyzny i domaga dożywotniego zakazu występów. Rosyjscy politycy żądają przebadania wszystkich koncertów Vaikule, jakie dała w ostatnich latach w Rosji, i sprawdzenia, czy miała zezwolenie na pracę. Podobna sytuacja była z Madonną, która wypowiedziała się w obronie praw mniejszości seksualnych. Zobaczcie materiał.
Więcej
  Komentarze
  To ze p. Vaikule nie wystapi na Krymie skutkuje tym samym jakby gwiazda podobnego formatu np.p.Margaret odmowila wystepu na Kociewiu
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Może opowie Pan coś na temat: "Jakie prawa obywatelskie mają na Łotwie nieobywatele, czyli ci którzy posiadali obywatelstwo radzieckie, a po 1991 nie uzyskali innego obywatelstwa"? Czy mają prawa wyborcze, czy mogą zajmować stanowiska w służbie cywilnej? W 2016 nieobywateli było 232 143, tj. 11,8% wszystkich obywateli Łotwy. Spośród nich 165 316 osób stanowili Rosjanie, 34 644 ? Białorusini, 24 499 ? Ukraińcy, a 8843 ? Polacy. (dane z Wikipedii). A Pan Redaktor ma problem z szansonistką?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Brak tu warunku moralnego: dopóki nie ustanie coś nagannego. Jej wystarczy, że Putin dogada się z Trumpem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Cóż jak widać nie każdy człowiek z rosyjskojęzycznego obszaru wpisuje się w obraz Rosjanina, dość dobrze określony poniższym wpisem na forum:
  "a_gdybym_zgolil_ten_was 22.08.2018, 22:44
  Mogą wp?erdalać brukiew ze słomą, ale rakiety muszą być :)
  żeby wreszcie kogoś zabić.
  Panie i panowie, oto ZSRR."
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Panie Wacławie, szanuję Pana, ale skrót 3 lata więzienia za odmowę występowania na Krymie jest oczywistą manipulacją
  już oceniałe(a)ś
  0
  1