O braku baz wojskowych NATO w Polsce:
'Jestem rozczarowany. Zabiegamy o to od wielu lat, o jak największą obecność wojskowość amerykańską w Polsce. Ta ostatnia odsłona, to jest efekt najpierw propagandy PiSu, że o to zabiega, że jesteśmy blisko, a potem bolesnego zderzenia z ziemią.Dla nas ważna jest rotacyjna obecność, baza w Redzikowie, to jest przykład takiej stałej obecności. Amerykanie nie chcieli być użyci w jakiejś propagandowej grze'.

O nowej ambasador USA w Polsce:
'To, co powiedziała w Senacie o ustawie IPN, to prawda. Taki zimny prysznic przyda się PiSowi. Będą tęsknić za ambasadorem Jonesem, wytrawnym dyplomatą. Nowa pani Mosbacher jest spoza kręgu dyplomatycznego, więc mówi, co myśli. (...) Nie zdarzyło się jeszcze tak, że zanim ambasador przyjechał, to już skrytykował polskie władze'.

O stosunkach Polska-USA:
'Pogarszamy swoje stosunki w momencie, gdy za miesiąc jest kolejny szczyt NATO, w momencie, gdy tyle ważnych rzeczy dzieje się na świecie. My wdajemy się w dziwaczne przepychanki (...) Mamy sytuację złą. PiS, który wielu osobom wydawał się proamerykańską partią, teraz ma ogromne problemy wywołane swoją polityką. Te wszystkie elementy: wypowiedź nowej pani ambasador, wypowiedzi generała Hodgesa, zamknięte drzwi do Białego Domu dla Andrzeja Dudy, to wszystko się składa w jedną - niestety - złą całość'.
Więcej
  Komentarze
  "Nowa pani Mosbacher jest spoza kręgu dyplomatycznego, więc mówi, co myśli. (...) Nie zdarzyło się jeszcze tak, że zanim ambasador przyjechał, to już skrytykował polskie władze'."

  Czylli "dobra zmiana" z USA sie zderza z "dobra zmiana" w Polsce. Widocznie zawodowi dyplomaci to zla rzecz, glupole swiata stawiaja na amatorow.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  No, jeszcze Jankesi mogliby PISowi w podarunku zmniejszyć o połowę tych 5000 żołnierzy obecnych w Polsce... Większego znaczenia bojowego i tak nie mają za to PIS zacząłby wyć na temat żydowskiego lobby w Waszyngtonie czy Brooklynie i mielibyśmy o niebo weselej.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Ma ktoś wątpliwości dla kogo PiS pracuje? Dla Rosji mój kochany suwerenie. Zapomniał, jak było w PRL, jak było w Stanie Wojennym? Wróci, tylko Europa się posypie.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Idiota Trump i jego idioci obszczekują "naszych" idiotów. Jedno co ich łączy to , że ich "dobre zmiany" wszędzie skłócają ich ze wszystkimi.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  Nasze relacje polityczne, gospodarcze i obronne powinny opierać się nie tylko na USA, ale przede wszystkim na UE. Ze strony stanów mamy korzyści militarne, ale unia daje nam potężne możliwości polityczne i gospodarcze. Czy rządzący nie rozumieją, jaka jest polska racja stanu? Co chcą osiągnąć konfliktując nasze państwo z UE i USA? Dlaczego nie słuchają rad przyjaciół z unii i stanów?
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Powtarzam-Polsce nie jest potrzebny nikt poza Polakami.
  Potem, na szczęście, kończy się rozbiorami lub zniewoleniem tego ?sezonowego? kraiku...
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Żydzi zmiarkowali, ze właśnie teraz za prezydentury Trumpa mogą w szczególny sposób oddziaływać na Polskę i wyrwać jej kolejne pieniądze, więc przypuścili atak na nasz kraj. Mam nadzieję, że Trump nie okaże się tak głupim prezydentem, jak się Żydom wydaje. Mam też nadzieję, że przypomni sobie o cechach Polaków i o ich umiłowaniu honoru, o którym z takim zachwytem mówił w czasie swojego pobytu w Warszawie.
  @akst1@gazeta.pl
  Gdyby twoj dziadek byl wlascicielem kamienicy I zginal w obozie lub uciekl do USA, czy ty zrezygnowalbys z tego spadku? Te posiadlosci byly wlasnoscia Polakow Zydowskiego pochodzenia tak wiec nie naleza do "panstwo" ale do originalnego wlasciciela lub jego rodziny. Wyciag swoja glowe z tylka.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @pismobeach1989
  Jesteś niedouczony. W USA uchwalono, że można pogwałcić polskie prawo i domagać się zwrotu dóbr nawet w wypadku braku spadkobierców. A prawo nasze mówi, że spuścizna po obywatelu polskim w wypadku braku spadkobierców przechodzi do skarbu państwa. I co? Mam żyć w państwie, w którym jednym wolno więcej, a drugim mniej?
  już oceniałe(a)ś
  1
  3
  @akst1@gazeta.pl
  Masz racje !... Rzecznik Bialego Domu niedawno wyznala, ze glowna rzecza, ktora Prezydentowi spedza sen z powiek, jest troska o to, jak najlepiej pomoc towarzyszowi Kaczynskiemu w jego wysilku podnoszenia Polski z kolan !... Wedlug jej slow, Donald Trump z nieukrywanym zachwytem opowiada wszystkim naokolo o Polakach i ich wyjatkowym umilowaniu honoru, poczuciu dumy i godnosci !...W Waszyngtonie chodza tez sluchy, ze emisariusze Naczelnika Rzeczpospolitej przekonali juz Departament Stanu i samego Trumpa do przewaluowania sojuszy Ameryki na Bliskim Wschodzie. Dotyczy to glownie Izraela... Podobno Trump zgodzil sie z argumentem Kaczynskiego, ze to jest karygodne, zeby Zydzi - ktorych przeciez nie wszyscy Polacy mordowali lub wydawali na smierc - mieli teraz czelnosc upominac sie o swoje mienie, w czasie i po wojnie przejete przez ich polskich oprawcow !...Towarzyszu "akst1...." - do gory glowa !.... Nie bedzie Zyd plul nam w twarz !....
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Uważam, że Polska jako mądre państwo, powinna zadbać o dywersyfikację politycznych sojuszy. Nie może być tak, że USA będą wciąż nas straszyć swoim żydowskim dyktatem. Jeżeli przekroczą granicę naszego dobrego smaku i honoru, z pewnością powinniśmy powiedzieć im ,,do widzenia". Strata będzie obopólna, ale honor jest najważniejszy.
  @akst1@gazeta.pl
  Konia kuja zaba nogi nadstawia. Tak skwituje ten smieszny napszony komentarz
  "Strata bedzie obopola, ale honor..."
  Juz widze, jak rezydent Stanw zjednoczonych "trzesie portkami" przed watazka z Polski i jak placze "po stracie" honorowych idiotow.
  Ty wiesz co znaczy honor?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @wh2015
  Rozumiem, że jak tobie w gębę plują, to mówisz, że deszcz pada, ale przeważnie Polacy nie są tacy jak ty. Nie będziemy się przyznawać do niezawinionych win względem Żydów, ani nie będziemy godzić się na zapłatę Żydom nowych haraczy, jak chce Ameryka, a Ustawa o IPN musi na przekór wszystkiemu realnie zaistnieć. A potem niech zrobią ze sobą, co zechcą. Jeśli będą bardzo chcieli, to niech spier...ają stąd, faryzeusze.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @akst1@gazeta.pl
  Do widzenia i zamienić się w Białoruś, albo republikę radziecką?
  Wynocha, dla Rosji pracujesz.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @akst1@gazeta.pl
  akst1 to typowy pisowski troll. Antysemita, pelen nienawisci, a o honorze to nie mow bo go nie masz: ani wstydu ani honoru. Typowy pisowski niedouczony wiesniak ktory zachlysna sie narodowa duma kiedy nasz kraj tonie na peryferiach swiata. Jezli taki prezydent jak trump nie jest sympatyczny dla PiSu - to jedynie co pozostalo dla Polski to sojusz z Korea Ponocna.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @akst1@gazeta.pl
  Zdaje się że autor/-ka powyższego przekroczyła granicę nie tylko dobrego smaku...
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @akst1@gazeta.pl
  Jakbym znow slyszala: nie oddamy ani jednego guzika...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0