Czy w dzisiejszym świecie całkowicie zgubiliśmy już prywatność? Jak odnaleźć się w technologicznych nowinkach? Co to jest Facebook i jak z niego umiejętnie korzystać? Między innymi na takie pytanie starają się odpowiedzieć uczestnicy 6. edycji Personal Democracy Forum. Zobaczcie naszą relację z tego wydarzenia.
Więcej
  Komentarze
  Wyrzucmy religie i inne temu podobne swinstwa.
  Skonczmy z kultem Dmowskiego i Pilsudskiego. To byli przestepcy - przewrot majowy, rozpedzenie Centrolewu, Bereza Kartuska, rozniecanie ksenofobii i antysemityzmu. Ich dziedzictwo to faszyzm, ksenofobia i rasizm. Mamy przeciez ludzi takich, jak Daszynski, Witos, Korfanty, Sikorski
  Uczmy matematyki, fizyki, biologii - zwlaszcza molekularnej, immunologii, podstaw inzynierii genetycznej, neurologii, astrofizyki. no i tej prawdziwej historii.
  @manka
  Uczmy tez podstaw informatyki.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Wyrzućmy religię, uczmy filozofii.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  nauczmy dzieci poslugiwania sie internetem jak rowniez traktowania wszystkiego co tam jest z przymruzeniem oka i nauczmy ich sprawdzania wiadomosci u innych zrodel( biblioteki, publikacje znanych i zaufanych ludzi) to tak w ogolnym zarysie
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  "Wyrzućmy informatykę ze szkół" - zastanawiam się, czy to "chwytny" tytuł konferencji wg. geniusza od nagłówków?
  Proponowałabym wyrzucić ze szkól jakiś inny przedmiot a nie informatykę; która uczy logicznego myślenia i analizy,
  "Uczmy dzieci bezpieczeństwa w sieci" - bezdyskusyjnie TAK
  @zabicdrozda59
  rozumiem, ze koles szuka miejsca dl a swojej dzialalnosci.
  Przez chwile nawet nie pomyslal, zeby tematy zajec z informatyki POSZERZYC o (tutaj zgoda, wazne) zagadnienia bezpieczenstwa i prywatnosci w sieci .
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @zabicdrozda59
  WYRZUCMY INTERNET Z SIECI!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @zabicdrozda59
  WYRZUCMY INTERNET Z SIECI !
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  informatyka i technologie informatyczne to różne rzeczy. Informatyka to nauka o przetwarzaniu informacji, a nie śledzenie www czy FB.... to drugie można wywalić!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ponad połowa społeczeństwa nie tylko ma problemy z mediami społecznościowymi i ich zrozumieniem ale często te braki ukrywają.
  Oni także są zagubieni i mają problemy z umiejętnym użytkowaniem i obsługą Internetu.
  Nie zdają sobie kompletnie sprawy jak on działa i że tam nic nie ginie samo...ale czytać mogą wszyscy.
  (starsze osoby mają problemy nawet z używaniem bankomatów...)
  @inkwizytorstarszy
  Dodajmy, że ta połowa żyje szczęśliwie kopiąc w ogródku, łowiąc rybki i łążąc po lasach, nie wiedząc co to jest cyberprzemoc, cyberbullying, hejt i błękitny wieloryb.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Oczywiście, że informatyka taka, jaka jest w szkole, powinna być wyrzucona. Praktycznie każdy ma a co dzień androida, zdecydowana większość windows. Radzą sobie z edytorem teksu, jako tako z arkuszem kalkulacyjnym, a na podstawach systemu i znajomości office polegała dotychczasowa nauka. Nie ma sensu już tego tłuc. A jeśli chodzi o prawdziwą informatykę - no to w kierunkowym technikum albo w LO specjalizacja do wyboru. Za to więcej matematyki w szkole. Pomijam już kwestię religii, znalazłoby się też jeszcze trochę bezsensownych lub bezsensownie prowadzonych przedmiotów.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0