Poniedziałek 16 kwietnia, późny wieczór. Na Cmentarz Wojskowy na Powązkach wchodzi siedem, na oko przypadkowych osób. Po północy, gdy w rejonie Kwatery Smoleńskiej pojawia się zespół do ekshumacji zwłok, grupa wychodzi z ukrycia i staje przed grobem Jolanty Szymanek-Deresz. Żądają przerwania ekshumacji. Na miejscu pojawia się żandarmeria wojskowa i mimo wezwania do natychmiastowego opuszczenia cmentarza blokujący zostają przed grobem.
- Domagamy się zakończenia ekshumacji realizowanych na polityczne zamówienie szaleńca chorego na nienawiść. Żądamy poszanowania godności gwarantowanej nam przez Konstytucję. Apelujemy o uszanowanie świętości religijnej, jaką jest spokój mogiły - mówi jeden z blokujących. Po godzinie w eskorcie policji na miejsce przyjeżdża zarządca terenu, a przed grób kolejne radiowozy. W tym czasie terenu wokół cmentarza pilnuje kilkudziesięciu policjantów.
Tuż przed godziną 3 nad ranem grupa (proszą o anonimowość) zostaje wylegitymowana, siłą wyprowadzona do radiowozów i wywieziona z cmentarza na Powązkach.
Paweł Deresz o przeprowadzeniu nocnej blokadzie ekshumacji dowiedział się po fakcie. Poinformował nas, że prokuratura odrzuciła wniosek o wstrzymanie ekshumacji. Zapowiedział też, że będzie w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Stasburgu walczył o to, żeby odpowiedzialni za ekshumacje ponieśli konsekwencje. Ostatecznie ekshumacja odbyła się.
Więcej
  Komentarze
  Szanowny Panie Deresz. Współczuję Panu i popieram protest.
  Barbarzyńskie hieny cmentarne.
  Pislamiści nie uznają żadnych świętości. Niech Pan dopadnie ich w Trybunale w Strasburgu.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  @pablobodek

  Wspieram Pana całym sercem i również wspólczuję.
  Po prostu brak mi słów na to barbarzyństwo.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  Bydlaki i tyle. Żeby po śmierci nie mieć spokoju. Jesteś mężem, osobą która przeżyła tragedię i nie masz tu nic do powiedzenia. Walcie się pisowcy.
  już oceniałe(a)ś
  125
  0
  Przyłączam się do poniższego. Bardzo mi przykro.
  już oceniałe(a)ś
  118
  0
  Może okrutnie, ale pozostałych 16 ciał skremować. Skończy się chocholi taniec na grobach ludzi zmarłych w katastrofie smoleńskiej.

  Wyrazy współczucia dla najbliższych. Ciężko było w 2010, a polityczne hieny rozdrapują rany.
  już oceniałe(a)ś
  83
  0
  Serdecznie wspolczuje panu Dereszowi! Powiem jedno, jedynymi ktorzy unikneli ekshumacji, sa te ofiary wypadku, ktorych ciala zostaly skremowane. Choc wiem jak ambiwalentny stosunek do kremacji zwlok istnieje w Polsce, to jednak smiem zauwazyc, iz kremacja jest jednak zarowno dla rodziny jak i srodowiska neutralna forma pochowku.
  już oceniałe(a)ś
  73
  0
  Bydlaki !!!!!!!!!!!!!!

  Kto mógł przewidzieć 8 lat temu, że obroną przed PARSZYWA ZMIANĄ jest KREMACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Mam nadzieję , że Jak mówią w PIEKLE , Jarosław lada dzień dołączy do brata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  70
  0
  piekła nie ma jak powiada ostatnio Franciszek ale na tej ziemi, tej ziemi jest czyściec kierowany przez obłąkan i zakompleksiałego konusa jego pomagierów i pomagierek
  już oceniałe(a)ś
  51
  0
  Przecież już kilkadziesiąt ekshumacji było i nic nie znaleziono. Jak można tak katować rodziny ofiar? To tylko możliwe w państwie pis.
  już oceniałe(a)ś
  32
  0