W dzień - Rycerze Chrystusa Króla, wieczorem - Młodzież Wszechpolska. Klasztor na Jasnej Górze w sobotę 14 kwietnia stał się celem V Pielgrzymki Młodzieży Narodowej.
Jej punktem kulminacyjnym był Apel Jasnogórski, po nim narodowcy z zapalonymi pochodniami, otoczeni przez policjantów zebrali się na placu przed bramą Lubomirskich przy pomniku Prymasa Tysiąclecia. W blasku pochodni odczytano przesłanie do narodów Europy, ostrzegając przed nihilizmem, hedonizmem i konsumpcjonizmem. Młodzi nacjonaliści wykrzykiwali: 'Wielka Polska Katolicka', 'Bóg, Honor i Ojczyzna', 'Młodzież Wszechpolska', 'Prymasowi cześć i chwała', 'Młodość, wiara, nacjonalizm'.
Więcej
  Komentarze
  Ta Góra być może była kiedyś i Jasna. Teraz, już Ciemna.
  @tt
  Teraz jest brunatna.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @tt
  Nigdy taka nie była. Do czasu gdy rozsławił ją Sienkiewicz, było to nic nie znaczące sanktuarium maryjne jedno z wielu w kraju. Słynne oblężenie spowodowało ogromne straty w postaci kilkunastu zbitych szyb i 4 trupów. Co ciekawe przeor zakonu oddał miasto i klasztor pod opiekę Gustawa bez ani jednego wystrzału co zachowało się w listach. Co ciekawe, samo "oblężenie" było wynikiem tego że zakon nie zgodził się na szwedzki garnizon, nie w przypływie patriotycznych uczuć tylko w obawie o kasę.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  @tt
  Raczej Ciemnogród!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pomiot szmalcowników , leśnych bandytów w natarciu.....
  @ateistazkrakowa
  Zebrania i marsze z pochodniami i flagami już były wystarczy obejrzeć filmy dokumentalne z lat 30 z niemiec.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Szanowni Państwo ....gó... wybiło ..... a księżulkowie z JG się cieszą .... bez komentarza .... ku... gdzie ja żyję??? Do jakiej Polski ja wróciłem z UK ???
  @destiny
  zrobiłeś błąd wracając
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Jak juz tyle potrafią ci wszechpolacy - to niech ich jeszcze ichni guru śpiewać porządnie nauczą, bo to beczenie to Polsce Tysiącletniej nie przystoi... Ten młody śliczny z "Kabaretu" chociaż ładnie śpiewał, że przyszłość należy do nas...
  Zgiń, przepadnij, maro nieczysta!!!!!!!!
  @izabelli
  Fakt, że on ślicznie śpiewał.... może dlatego jeszcze naród nie tańczy do rytmu.
  ehh...

  przodkowie, ginęli, majątki tracili.... ale jak sumuję wszystko czym to teraz jest, to nic tylko wyjechać.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @izabelli
  Hmm zmienić zdjęcia na czarnobiałe i porównać ze zdjęciami z Niemiec w latach 30. Widok na obu będzie niemal identyczny.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  @izabelli
  Ten fragment filmu zawsze mnie przerazal, ale najciekawsze jest to, ze w potege faszyzmu nikt do konca nie wierzyl
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  to zdjęcie przeraża; zawłaszczyli Jasną Górę i wrzeszczą tam o honorze i inne głupoty ; mam jedno określenia dla tych g .... ; Kościół toleruje ten wrzód i rządzący tez kolejny raz piszę kij ma dwa końce, jeszcze im pokażą ta białą Polskę pożałują; Delegalizować i koniec, faszyzm i nacjonalizm znamy za dobrze
  @kreta
  Kościół zawsze wspierał faszystów. Na początku XX wieku Watykan był bankrutem wtedy Mussolinie udzielił mu wielkiej bezzwrotnej pożyczki. W zamian za to Watykan uznał istnienie państwa Włoskiego i ustawiał portrety Mussoliniego przy ołtarzach. Potem był konkordat z III Rzeszą i ciche wsparcie przy ataku na Polskę gdy Watykan uznał przejęcie Polskich biskupstw przez Niemieckich biskupów którzy przysięgali wierność III Rzeszy. Potem Watykan wspierał faszystów już czynniej, transportując ich do Ameryki Południowej. Kościołowi i faszystom zawsze było po drodze.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  @Burkoslaw

  Nie było cichego wsparcia ataku na Polskę, był głośny protest - Summi Pontificatus.

  Byłbyś może w stanie podać przykłady kilku przedwojennych polskich biskupstw (zgaduję, że chodzi o te z terenów przyłączonych do Rzeszy), które zostały wcielone do Kościoła niemieckiego za zgodą Watykanu? Bo faktem jest, że Niemcy żądali mianowania zastąpienia biskupów polskich niemieckimi, ale z tego co wiem PiusXII te żądania odrzucił.
  Jeśli jesteś w stanie podać jakieś konkrety chętnie przeczytam.
  PS Konkordat był między Stolicą Apostolską, a państwem niemieckim - wtedy akurat nazywało się ono Rzeszą Niemiecką - w tym samym czasie , obowiązuje do dzisiaj.

  Tak przy władzy byli naziści. Z tymi samymi nazistami polski rząd podpisał rok później deklarację o niestosowaniu przemocy, podobną deklarację podpisaliśmy z innym zbrodniczym reżimem - stalinowskimi Sowietami. Fakt podpisania umowy międzynarodowej nawet ze zbrodniczym reżimem nie oznacza, że go się popiera.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Temu ze zdjęcia dorysujcie wąsik grzywke i na rączkę opaske.Kogo wam przypomina
  już oceniałe(a)ś
  45
  0
  Trudno jest nazwać szambo perfumerią. A jak określić obecny KK?
  @popis
  kkk
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @wiesmowi
  Fakt. I jedni i drudzy cali na biało
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Jakie jest srednie IQ tych popaprancow? Ilu z nich studiuje, lub studiowalo cos uzytecznego?
  @hardy
  Jest kłopot ze zbadaniem ilorazu inteligencji bo ... przez zero się nie dzieli...
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @hardy
  Może cóś w toruńskiej Alma Mater ?
  już oceniałe(a)ś
  17
  0