Porównywana do szmaty, podarta czy spalona. Dlaczego w Polsce można bezkarnie znieważać flagę Unii Europejskiej? Inicjatywa Frontu Europejskiego ma to zmienić! Wasz głos w tej sprawie też ma znaczenie! Zobacz wideo! I podpisz petycję na www.fronteuropejski.pl

Front Europejski to ruch społeczny na rzecz silnej Polski w Unii. Jego członkowie chcą, by Polska była w sercu Europy oraz uważają, że członkostwo w UE jest jednym z największych sukcesów na przestrzeni niemal 100 lat niepodległej Polski. Front Europejski współtworzą m.in. Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja im. Prof. Bronisława Geremka, Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Wolne Sądy.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  arthur_dent wal sie sam. Flaga Uni to cos najbardziej cennego co przytrafilo sie nam od setek lat.
  @arthur_dent
  Flaga, to jest symbol, w tym przypadku symbol idei i woli tworzenia wspolnoty europejskiej. Od pradawna. ludzie, obieraja sobie jakies symbole swojej jednosci, wspolprzynaleznosci, idei, wspolnych wartosci , standartow i najczesciej takim symbolem, tych wspolnych wartosci, staje sie flaga.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  @Puls
  flaga Unii nam się przytrafiła? ja myślałem, że swoboda w przemieszczaniu osób, usług, towarów. typowe dla narodu słynącego z machania szabelką - bardziej sobie ceni kolorowy, bezużyteczny kawałek tkaniny niż miękki i pachnący papier toaletowy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @north-west
  i maja, "od pradawna", za co napluć komuś w twarz, albo mają powód żeby zabijać i ginąć.
  ps. a twój komentarz jest ogólnie nadętym, pompatycznym bełkotem. zwykłe ble ble ble ma w sobie więcej treści
  już oceniałe(a)ś
  0
  6
  @north-west
  > symbole swojej jednosci, wspolprzynaleznosci, idei, wspolnych wartosci , standartow

  ... wykluczenia innych, ich dyskryminacji, a w skrajnym przypadku uzasadnienia zabijania...

  > najczesciej takim symbolem, tych wspolnych wartosci, staje sie flaga.

  Masz jeszcze jakieś nadęte komunały w zanadrzu? Tylko to wszystko to jeszcze nie jest powód, żeby karać kogokolwiek za "znieważenie" symbolu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  7
  Świetna inicjatywa.
  już oceniałe(a)ś
  39
  4
  Nie ma i nie bedzie wolnej Polski, bez czlonkostwa Polski w Unii Europejskiej.
  @north-west
  Nie ma i nie będzie wolnej Polski bez wolności wypowiedzi. Ta wolność obejmuje między innymi prawo wyrażania idei w sposób, który niekoniecznie ci się podoba, np. poprzez "znieważenie" flagi czy innego durnego symbolu dla ludzików z mentalnością plemienną.
  już oceniałe(a)ś
  3
  3
  @arthur_dent
  Bez wolnej Polski w UE, nie bedziesz mial zadnej wolnosci, a nie tylko wolnosci wypowiedzi, a wiec SZANUJ i cen sobie UE ! A to, co sie ceni i szanuje, to tego, normalny czlowiek i przy zdrowym umysle, nie bezczesci a okazuje swoj szacunek temu. To nie jest wolnosc, nasrac gdzie sie chce, bo JA jeZdem "wolny" i robie to, co mi cie podoba i to mi sie chce i juz ! Bo JA jeZdem wolny ! To nie jest wolnosc, to jest chorobliwa obsesja na punkcie wypaczonego pojecia o wolnosci, to jest wrecz dowod na czyjes ZNIEWOLENIE obsesyjnym i chorym , wypaczonym wyobrazeniu o tym, co to jest wolnosc. Normalny czlowiek nigdy nie ma z tym problemu, tylko chorzy ludzie widza i maja "problem", tam, gdzie "nolmalsi", problemu nie widza i nie maja.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  @north-west
  > wiec SZANUJ i cen sobie UE

  Założę się, że szanuję i cenię sobie UE o wiele bardziej, niż głupi fetyszyści domagający się ochrony szmaty na kiju przed "znieważeniem".
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  Na wskazanej stronie nie znalazłem petycji; jedynie deklarację oraz projekt ustawy. Petycje z zasady są do kogoś adresowane. Może inicjatorzy uzupełnią projekt o odpowiednie pismo przewodnie pod którymi składalibyśmy podpisy.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Jeśli ktoś chce uświadomić jak niewyobrażalnym szczęściem dla Polski jest członkostwo w Unii Europejskiej wystarczy porównać Polskę i Ukrainę. 30 lat temu te państwa były niemal identyczne. Polska wygrała dzięki UE.
  @saintjustintimberlake
  Zgadza się. Natomiast nijak nie wynika z tego konieczność ograniczenia wolności słowa poprzez zakaz "znieważania" flagi UE.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Pewna panienka nadmiarowych kształtów i niewymiarowego intelektu nie będzie pocieszona.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Brawo!
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  spotkanie nowego KRS i ich wypowiedzi - więcej niż żenujące
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  `