- Pewne państwa członkowskie wyciągają złe wnioski z pięciu lat stabilności w strefie euro. A euro jest stabilne, silne, ale nie jest w bezpiecznym porcie - mówił na konferencji 'Jak ożywić Europę?' Herman Van Rompuy, były przewodniczący Rady Europejskiej. Czy w związku z tym nadszedł dobry czas na zmiany w UE? Czy Europa naprawdę, jak twierdzą populiści, wymaga odkrycia na nowo? A może wystarczyłaby jej re-energetyzacja?
Na konferencji organizowanej przez Instytut Spraw Publicznych politycy, działacze i naukowcy zastanawiali się nie tylko nad przyszłością Unii Europejskiej. Próbowali też określić, jak obecny stan struktur, szczególnie po Brexicie, pozwoli jej na przetrwanie w warunkach kryzysu.
Więcej
  Komentarze
  Jak ożywić Europę? Co za pytanie!
  Najlepiej przez gwałtowną rusofobie nawołującą do bezpośredniej "uprzedzającej" militarnej konfrontacji z Rosją - to jest przecież hobby horse późnych sierot po niesławnej pamięci kabale zwanej PNAC. To się dobrze sprzedaje propagandowo z kontrolowanych mediow Murdocha w Polsce i niektórych krajach Europy Środkowej. Oto recepta!!! Jest już realizowana zresztą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1