Puszcza Karpacka, skrywa swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. - Zarówno dla Puszczy Białowieskiej, jak i Puszczy Karpackiej, najlepszym wyjściem jest zostawienie ich w spokoju - mówi Przemysław Nawrocki, starszy specjalista ds. ochrony gatunków WWF.

Jak możemy pomóc Puszczy Karpackiej? Sprawdź na stronie
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzięki za zaangażowanie w tę akcję!
  już oceniałe(a)ś
  32
  3
  Jak najbardziej popieram. Niestety problem dotyczy także i Beskidów gdzie w ostatnich latach trwa przemysłowa wycinka drzew.
  @normix1
  To prawda...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @normix1
  Przemysłowa wycinka drzew ?? Czyżby ....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  jak najbardziej popieram. Jedno zastrzeżenie do materiału - zabrakło w nim konkretnych informacji: gdzie to dokładnie jest, jaka powierzchnia, co się tam dzieje. Można w filmik wrzucić mapkę z położeniem w skali kraju czy wojew?dztwa. Poza tym szczerze popieram, im więcej lasu tym lepiej, nie m?wiac już o jego mieszkańcach.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Oczywiście minister środowiska jest przeciwny. Jak wszyscy jego poprzednicy. Zgroza!!!
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Bardzo popieram.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Budynki na górze to Arłamów
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Uważam, że w każdym województwie powinno powstać kilka małych miejsc w lasach, którym powinno się pozwolić ponownie zdziczeć, to znaczy, jak się teraz ładnie mówi zrenaturyzować.
  @romuald47
  Z ludźmi tak samo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Podpisałem i dziękuję Wam za tę akcję i zaangażowanie w ratowanie naszej przyrody, ale mam uwagę "Chcę otrzymywać newsletter..." był z góry odhaczony na "Tak" -nie róbcie takich podstępów. Lepiej w tekście zaznaczcie, że z każdym Neesletter'em dostaniesz link, by zrezygnować z dalszych. Np. tak jak robi "Akcja Demokracja". Pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  `