Około godziny 6 rano, policja wyprowadziła Władysława Frasyniuka z jego mieszkania. Zakuty w kajdanki został przewieziony do prokuratury w Oleśnicy. Po przesłuchaniu opozycjonistę zwolniono do domu. Prokuratorskie śledztwo to pokłosie ubiegłorocznej blokady miesięcznicy smoleńskiej, w której Władysław Frasyniuk brał udział. Postawiono mu wówczas zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch funkcjonariuszy. Tuż po przesłuchaniu zapytaliśmy Władysława Frasyniuka o szczegóły porannego zatrzymania. Zobacz, co powiedział.

Do wydarzeń odnieśli się posłowie opozycji. Grzegorz Schetyna mówił w Sejmie o 'powrocie PRL-u i kompromitacji rządu'. Głos zabrali również politycy PiS, którzy stwierdzili, że zakucie Władysława Frasyniuka w kajdanki było zasadne.
Więcej
  Komentarze
  Policja naruszyła prawo przy zatrzymaniu Frasyniuka:

  USTAWA
  z dnia 24 maja 2013 r.
  o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej
  Art.6.
  1. Środków przymusu bezpośredniego używa się lub wykorzystuje się je w sposób niezbędny do osiągnięcia celów tego użycia lub wykorzystania, PROPORCJONALNIE DO STOPNIA ZAGROŻENIA, wybierając środek o możliwie jak najmniejszej dolegliwości.

  W asyście 4 policjantów jakie było "zagrożenie"?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  A co na to przyjaciele, Andrzej Gwiazda na przyklad? Brak zdania, poczucie upokorzenia, a gdzie Solidarnosc, gdzie Polska?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Zrobilo mi sie wczoraj tak przykro,jak ogladalam to w TVN, ze az mi lzy polecialy. Pamietaqm jak Go scigano, jak codziennie czekalismy na informacje, czy jeszcze udaje mu sie ukrywac. A swoja droga, kamerzysta policji w hustce zakrywajacej twarz, czego sie wstydzi?
  @taldi56
  To jest operator TVP, więc ma ogromne powody do wstydu
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  zakuwanie normalnych ludziw kajdanki jest sposobem represji i ponizenia bo taki człowiek nie jest niebezpieczny i agresywny to jest forma upokozenia
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  MOTTO pis: kto nie jest z nami - ten przeciwko nam - " bolszewickie zasady w pełnej krasie". W Ruminii było Słońce Karpat" u nas jest mały kaczorek z kompleksami.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Siedli na drodze to ich zniesiono a że Frasyniuk to bez powodu oskarżono. Usiedli by zatrzymać idącą wśród barierek kłamliwą i pełną nienawiści manifestację wzmacnianą religijną oprawą. Miesięcznice!?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A nie moze wystartowac Pan marszalek Terlecki ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Powinien zgłosić się na wezwanie ,ewentualnie odmówić zeznań a tak zadziałało prawo .
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  `