K2 jest symbolem takiej 'szklanej góry', która jest trudna technicznie, wysoka i ma niesamowitą historię związaną z Polakami. To ostatni niezdobyty zimą ośmiotysięcznik i tylko pracą zespołową możemy na tę górę wejść - twierdzi Adam Bielecki, uczestnik narodowej, zimowej wyprawy na K2. Za największe zagrożenia w trakcie wspinaczki uważa niskie temperatury i silne wiatry. - Obawiam się pogody, ale mamy dobry skład ekipy, świetny sprzęt i doskonałe zaplecze logistyczne. Jeśli jednak nie uda się zdobyć tej góry w styczniu, najprawdopodobniej na poprawę pogody przyjdzie nam czekać do marca - uważa Bielecki.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dzień bez himalaisty - to dzień stracony. Himalaista w każdej szufladzie. Dajcie więcej himalaistów! Hej! Redakcja! Więcej himalaistów i Himalajów!
  już oceniałe(a)ś
  10
  5
  Powodzenia, trzymam kciuki.
  już oceniałe(a)ś
  9
  5
  Jezeli masz "death wish" to rob to sam. Nas nie obchodzi wasza glupota. Moze to dobre przypomnienie, ze nikt nie wyszedl na K2 zima. To tak jak skok z samolotu z wysokosci kilometra bez spadochronu.
  A mowiac o Mackiewiczu, na wrazie czego powienien wziasc mala butle z tlenem ..... na wrazie czego! Tak madrzy robia. Glupi pozostaja na gorze.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  A ja chcialbym przeplynac z Kuby na Floryde w czasie huraganu. Tego tez nigdy nie zrobil. Czy rzad Polski moglby mnie sponsorowac jak tych K2 lunatykow?
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  Mądrala peroruje o działaniu zespołowym.A kto zmykał w podskokach spod Broad Peak nie oglądając się na partnerów? Raport Pustelnika jest do znalezienia w sieci.
  już oceniałe(a)ś
  4
  6
  @mara160
  Dam ci parę wskazówek:
  wstań od komputera i leć przed siebie i jak pierdo....sz w ścianę to może cię oświeci jak nie to daj spokój i zmień alkohol i prochy. Pamiętaj prochy prezia nie dla ciebie. Dlatego korzystaj z butaprenu. Ty chyba butapren bez przerwy stosujesz. Robi idiotów i ty to potwierdzasz.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4
  Mam nadzieję że wreszcie ktoś rozsądny w GW przestanie promować "idiotów i samobójców" -chłopczyku nas to naprawdę nie interesuje w jaki ty sposób skończysz, bo to twoja sprawa ale przestań siebie i tobie podobnych idiotów przedstawiać jako bohaterów. Mam nadzieję że jeszcze parę wypraw tego typu i ilość baranów zmniejszy się gwałtownie. Poza tym mam także wielki respekt przed wami bo zostajecie tam i swoimi zwłokami zatruwacie tamtejsze środowisko.
  @nowy-trend1
  Zwymiotowales juz? Szkoda, ze publicznie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  6
  @nowy-trend1
  AMEN!
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  Moglibyście wreszcie z tym skończyć. Rzygać się chce...
  już oceniałe(a)ś
  10
  16
  `