Sejm i Senat głosami Prawa i Sprawiedliwości uchwalił ustawy reformujący KRS i SN. Nowe przepisy zostały przygotowane przez prezydenta i złożone w Sejmie pod koniec września. Podczas obrad najpierw posłów, a później senatorów nad ustawami, przed gmachami obu izb zebrali się manifestujący, którzy nie zgadzają się z proponowanymi zmianami. Chociaż temperatura protestów była wysoka, to w porównaniu do lipcowych protestów frekwencja była znacznie niższa. Czy społeczeństwu przestało zależeć na państwie? Zapytaliśmy o to liderów obywatelskich ruchów demokratycznych, którzy byli obecni na gruniowych manifestacjach w obronie niezależności sądów. Jak jest ich diagnoza obecnego stanu rzeczy?
Więcej
  Komentarze
  my nie manifestujemy dla opozycji tylko dla siebie. Opozycja nie ma tu nic do gadania :) Polacy powinni protestowac dla samych siebie :)
  już oceniałe(a)ś
  35
  2
  W niedawnym wywiadzie Agnieszka Holland na sugestię prowadzącego, że opozycja powinna była to czy tamto, powiedziała mniej więcej: Przestańmy się już tak biczować, stoimy naprzeciw tsunami. KOD manifestował pokojowo, Obywatele RP - konfrontacyjne, efekty są zbliżone. Jeszcze nie czas, rewolucja jak dojrzeje, to wybuchnie. Nie wiadomo kiedy, ale na tym jej uroda polega. A na razie ćwiczymy się w sile bezsilnych.
  @Nielotto
  dobrze powiedziane. Moim zdanien zmiecie ich ekonomia, na rozdawnictwie dlugo nie sie ujedzie, jak historia prl-u pokazuje. Wiec, zlikwiduje konto w banku panstwowym, przestane robic glupie zakupy, przewalutuje, a na koncu schowam do skarpety :) aha i zainvestuje w jezyki i dobra duchowe.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @me2free
  Dokładnie. Na to samo namawiam znajomych od dawna. Gdyby więcej osób tak zrobiło, odbiłoby się to na gospodarce. A to jedyny komunikat, jaki zrozumie suweren.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  spoko, jak będa biegać po paszport na policję to zrozumieją.
  już oceniałe(a)ś
  23
  2
  Odwagi Wam życzę i determinacji- Odsuniemy PiS od władzy...ten się śmieje kto się OSTATNI śmieje.
  już oceniałe(a)ś
  24
  4
  prawda jest taka ze jak wszystkich stac na chleb to jest ciagle dobrze. Jak zabraknie na chleb to ludzie sie rusza.
  @kash
  Ruszą się wcześniej. Jak zabraknie na "do chleba". Albo jak znikną dopłaty dla rolników, tom wtedy rolnicy się ruszą. Najbardziej się ruszą gdy jedno z drugim się spotka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dlaczego ludzie nie chodzą? Bo mają w kieszeni kilka złotych,polityka dopóty nie dobiera im się do portfela ICH portfela większości nie obchodzi.
  Barbarzyńca Kaczyński i jego ferajna okazali się boleśnie sprawnymi macherami .Dał potomkom chłopów to czego chcą- zemstę na lepszych, mądrzejszych od siebie i kilka srebrników.
  I dopóty nie będzie jakiegoś Armagedonu na miarę Europy-typu euro po 6 a frank po 7 czy zabranie dotacji dla chłopstwa to nic sie nie zmieni.Ale ten czas nadchodzi
  I dlatego ten bolszewicki Kaczyński zmienił broszkę na Morawieckiego.
  Nic to nie da-bo niestety Polska i Oni toną. Jak na Titaniku-orkiestra gra,kolację serwują,race wybuchają...
  Jednak ani PO ani nikt inny ludu na barykady nie porwie,dopóki gospodarka jeszcze sie kreci,frank spadł,praca jest.
  ale zegar tyka i 2018 nadchodzi..a to nie bedzie dobry rok dla PIS i niestety i dla nas
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Najsmutniejsze jest to, że żaden tych liderów kompletnie nie rozumie, dlaczego dynamika protestów wygasła.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Dzięki za ten materiał.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0