To była demonstracja, która miała mnie zastraszyć, to nękanie mnie, mojej rodziny, moich dzieci - tak były dyrektor Muzeum II Wojny Światowej mówi o ubiegłotygodniowej wizycie agentów CBA w jego domu. Dwoje agentów pojawiło się w domu prof. Machcewicza ok. godz. 20, tłumaczyli, że byli w pobliżu i przy okazji zajechali. Chodzi o wysłane kilka dni wcześniej wezwanie do prokuratury, którego profesor nie odebrał, gdyż przebywał za granicą. Zastali tylko syna, był zszokowany, wypytywali go gdzie jestem i kiedy wracam - opowiada prof. Machcewicz, który właśnie wrócił do Polski. Rozmówca Doroty Wysockiej-Schnepf mówi też, że od rana usiłuje skontaktować się z prokurator, która podpisała się pod wezwaniem, ale nie odbiera telefonu. Gość programu 'Świat, którym żyjemy' przypuszcza, że działania prokuratury i CBA mają związek z jego zapowiedzią złożenia pozwu przeciwko nowemu dyrektorowi Muzeum za naruszenie integralności wystawy głównej placówki, a także wydaną właśnie książką, w której profesor Machcewicz opisuje walkę przeciwko Muzeum prowadzoną przez rząd PiS.
Więcej
  Komentarze
  Rany koguta, to zaczyna być wariatkowo. Profesor, były dyr. Muzeum IIWŚ narażany na zaszczuwanie przez posłusznych funkcjonariuszy CBA,.
  Bardzo rozsądnie pan profesor postępuję upowszechniając wszelkie fakty świadczące o tym, że upolitycznione organy ścigania zajmują się nie tym co trzeba. Zamiast ścigać bandytów, aferzystów zaczyna ściganie politycznych oponentów
  już oceniałe(a)ś
  50
  0
  Drodzy Państwo, widać fakty. Były szef kontrwywiadu - zatrzymany. Demonstranci uliczni - na policji czy w prokuraturze,. CBA u Machcewicza (widziałem dzisiaj w TVN obecnego "rzecznika" muzeum II WŚ - istny ciołek, nowe wydanie młodych kadr Gomułki)
  Państwo policyjne nie zbliża się. Ono już jest.
  @ciemny_lud
  Towarzysze szmaciaki wrócili :(:(
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kazdy, kto daje "na tace"- wspiera i finansuje faszyzm oraz neobolszewicka pislamska mafie. PiS to samo zlo a duchowo kieruje tym zlem Belzebub z Torunia.
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  Prokurator nadal nie odbiera?
  @wyatearp
  Burek - przestan szczekac i do budy!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "...przechodzili z tragarzami..."
  już oceniałe(a)ś
  12
  1
  Zawsze się zastanawiałem jak to było możliwe że takie kreatury jak Hitler dochodziły do władzy, teraz troszkę zaczynam chwytać.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Bolszewickie państwo PiS-dy. Wszystkie gnidy wychodzą pomału z ukrycia. Jak tego gówna dużo jeszcze w tym kraju.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Dość bezprawia pisowskiego. dość republiki bananowej rządzaonej przez satrapów za pomocą tajniaków. każdy agent cba, każdy pracownik służbowy ma nazwisko i będzie można nawet po latach wrócić do tej sprawy. każdy kto działa z naruszeniem prawa. ciekawy, który się w końcu złamie i zacznie opowiadać, od kogo dostaje polecenia służbowe. a ktoś się w końcu złamie, bo ten system zacznie niebawem zżerać własne dzieci...
  no cóż. na razie trzeba zacząć robić zdjęcia agentom cba i wrzucać do internetu. to tylko kwestia czasu, żeby ustalono ich adres i zacząć obserwować, nawet nie trzeba z ukrycia. Może też ich ktoś zacznie odwiedzać na kawie? na przykład gdy się zacznie zupełnie przypadkiem krążyć będą koło ich domu. może zacząć ich dzieciom ulotki informujące o polityce pis i łamaniu prawa przez urzędników pańśtwa z nominacji pisowskiej ?
  Czy tego chce pańśtwo pisowskie? żebyśmy odpłacać pięknym za nadobne? obawiam się, że się przeliczyli. z państwem autorytarnem można i trzeba walczyć.

  zacznijmy od protestów i listów poparcia dla machcewicza. kolejnym etapem będzie obserwacja agentów cba. niech nie sądzą, że będą bezkarni. nie zastraszą nikogo.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0