W środę 4 października, dzień po 'czarnym wtorku', do siedziby Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA w Zielonej Górze z niezapowiedzianą wizytą weszła policja z Poznania. Funkcjonariusze zabezpieczyli główny komputer i dokumenty. Chodzi o sprawę dotacji wypłacanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości w latach 2012-2015. Policja pojawiła się też w trzech oddziałach Centrum Praw Kobiet - w Warszawie, Gdańsku i Łodzi.
Funkcjonariusze spędzili długie godziny zgrywając korespondencję ze skrzynek mailowych, dane z serwera i zabezpieczając wszystkie ważne dokumenty, m. in. umowy, sprawozdania, potwierdzenia transakcji finansowych.
Stowarzyszenie BABA oferuje kobietom darmową pomoc, m.in. prawną i psychologiczną. Za swoją działalność została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Co dr Anita Kucharska-Dziedzic, prezeska BABY, laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta za działalność społeczną, mówi o wizycie policji w biurze organizacji?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Żałośni pisowscy szowiniści. Nienawidzą kobiet.
  już oceniałe(a)ś
  23
  0
  Droga Pani. Powiedziała Pani, że ma nadzieję, iż żyjemy w państwie prawa. Sądzę , że jednak w państwie Prawa i Sprawiedliwości. A to czyni różnicę.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Dobrze powiedziane, lecz w realizacji wątpliwe. Najwyżej samopoczucie poprawia. Problem w tym, że w ogólności funkcjonariusze nie posiadają poczucia humoru.
  @staccato
  Co nie oznacza że nie są śmieszni. Co również nie oznacza że ich to nie zaboli. Im bardziej traktują siebie serio - tym bardziej będzie to śmieszne i bolesne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @staccato
  Posiadaja, posiadaja poczucie humoru. Smieja sie gdy bija swoje baby
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Drogie kobiety głosujące na PiS.... albo nie. To nie ma sensu. Żeby apel zrozumieć trzeba włączyć refleksje. I wyjść z kościoła. Zatem nic nie napisze.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  pis + kościół+antyfeminizm
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  To co się wydarzyło to, jest UWERTURA. WSTĘP do tego, co nas czeka już w najbliższej przyszłości. V. Orban przetarł drogi, a żoliborski śmieć idzie tym śladem, jednocześnie poszerzając go. Owsiak na razie wybronił się w sądzie. Ale stopniowo sądy będą już tylko partyjne, więc jego następcy nie maja co liczyć na jego precedens !!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Niech Pani przygotuje pisemne sprawozdanie, zeskanuje pisemne wezwania z prokuratury, proszę zwrócić uwagę na nazwiska prokuratorów i milicjantów. Proszę dołączyć film z monitoringu z wizerunkami milicjantów. To wszystko proszę przesłać do ośrodka dokumentowania przestępstw PiS w Bazylei. Proszę popytać wśród wolnych ludzi o mail do nich, to Pani podadzą.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  jakby wśród Was, Kobitki były ze dwie Lisbeth Salander to same byście tę wojnę wygrały :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  `