Mimo lipcowego nakazu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej, prace na terenie Białowieży ciągle trwają. Kilka dni temu portal Oko.Press ujawnił listę 128 firm w całej Polsce, do których drewno z Puszczy trafia, zwracając przy tym uwagę na szerszy kontekst problemu. 16 sierpnia aktywiści postanowili zablokować wywóz wyciętych drzew i przywiązali się do tirów załadowanych drewnem. 'ZOMO wróci i was tak wystrzeli!' - usłyszeli z ust grupy zgromadzonych ludzi ekolodzy. Zobacz, jak wyglądała blokada wywozu drewna z Puszczy Białowieskiej.
Więcej
  Komentarze
  Zgroza. Wycinka UNIKALNEJ PUSZCZY na szalunki i palety. I do tego lsmiac miedzynarodowe prawo i przedkladajac prywate jednego Szyszki ponad POLSKA RACJE STANU. Boze widzisz i wreszcie grzmij.
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Kiedy sie skonczy to barbarzynstwo?!
  @standard_jestem Do tego barbarzyństwa dopuściło 49% "społeczeństwa". Społeczeństwo napisane w nawiasie, bo ludzie którzy mają w tyłku swój kraj i swoją przyszłość nie są społeczeństwem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  miejscowym kmiotom puszcza wisi - liczy się ile na wycince zarobią, wymordowaliby żubry i co się da, aby zarobić. Taka mentalność wieśniacza.
  @dust-on-the-wind czesc wiesniakow jest z ekologami i za ochrona Puszczy
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @dust-on-the-wind A przeciez uratowanie zubrow przed wymarciem i to wlasnie w Bialowiezy to osigniecie polskiej ekologii na skae swiatowa, bo ten gatunek 100 lat temu byl na wymarciu. Ale aby ratowac przyrode, musi sie ja kochac ta jak wlasne dziecko.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @wiesmowi jakoś mało widoczna jest ta część. Bardziej widać i słychać agresywne wieśniactwo żądne wyrąbać wszystko na co ten zbir szyszko pozwoli.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Jedzcie sobie po drewno na Kaszuby pisowscy ubecy
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  'ZOMO wróci i was tak wystrzeli!' - a po co sie tworzy te weekendowa, "trigger happy" obrone PiSu budowana na karkach z ONR?
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Straszne. Ciemni i chciwi ludzie, myślą, że drzewa są dla ozdoby. Czego ich w szkole uczyli?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Chciwość i tępota miejscowych drwali i ich rodzin to jeden z najważniejszych powodów, dzięki któremu Szyszce udaje się działać mimo sprzeciwu Unii, ekologów i większości Polaków. Ci ludzie dobrze zarabiają przy wyrębie i tylko to się liczy. Szyszko ma ich poparcie, popierają go też miejscowe propisowskie władze i mysliwi. Co mądrzejsi leśnicy odeszli z pracy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak widać, na Podlasiu komunizm wcale nie umarł. Szczepkowska trochę kłamała 28 lat temu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `