Barry Seal był dla kolumbijskiego kartelu i Pabla Escobara cennym nabytkiem, bo nie dość, że świetnie znał się na samolotach, to jeszcze umiał omijać amerykańskie radary i dzięki najrozmaitszym sztuczkom unikał zasadzek. Jednak o tym, że transportowiec Fairchild C-123 Provider zabrał z Managui do Stanów Zjednoczonych 1200 kg kokainy, jako pierwszy poinformował już 17 lipca 1984 r. 'Washington Post', który dostał przeciek z administracji Reagana. W następnych dniach ta wiadomość była głównym tematem w mediach. 25 sierpnia na ekrany kin ejdzie film ?Barry Seal: Król przemytu? z Tomem Cruise?em w roli głównej
Więcej
  Komentarze
  A kiedy będzie film o polskim królu przemytu powietrznego Janie Zumbachu? Myśliwiec Bitwy o Anglię, przemytnik lat pięćdziesiątych, najemnik lat '60, znany jako Johnny "Kamikadze" Brown, Zasztyletowany w 1986roku w Marsylii, pochowany jako bohater na Powązkach, To dopiero życiorys godny filmu, podlanego nie tylko bogoojczyźnianym sosem.
  @mac208
  Też już kiedyś pisałem o Zumbachu. Na razie jest tylko książka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @paragraf22
  bo właśnie dlatego, że Zumbach nie jest bogoojczyźniany, a teraz są takie czasy, że lubimy wyłącznie biało-czarne klisze (nieważne, że nieprawdziwe do szczętu).
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `