Pewne jest to, że uwielbiał kremówki, a o swoim życiu mówił, że jest nudne i standardowe. Czy przewidział w 1954 roku powstanie smartfonów? O co nie pytali go nawet najbliżsi i najlepsi znajomi? Dlaczego jego siostrzeniec z dumą traktuje dziurę w ścianie w jego dawnym domu? Stanisławowi Lemowi długo udawało się oszukiwać swoich wielbicieli. Po latach spotkań z twórczością i relacjami o największym polskim pisarzu science fiction wielbiący szczegóły Wojciech Orliński nie tylko wzruszył się, ale też na nowo zafascynował postacią Stanisława Lema i swoje odkrycia zawarł na stronach właśnie wydanej książki 'Lem. Życie nie z tej ziemi'.

Książka w formie ebooka jest dostępna w Publio.pl >>
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nieco wrednie przypominam, że pierwsi miłośnicy SF czytali Lema około 60 lat temu, teraz ich wnukowie czytają je jak bajki "z mchu i paproci", ale to nie dziwi, bo wtedy liczono jeszcze w polskich biurach na liczydłach...( polecam "Proximę" )
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Hmm, mimo wszystko nie zgodzę się ze stwierdzeniem/uproszczeniem, że pisząc fantastykę zmarnował swój geniusz. Polecam "Golem XIV", trudno to nazwać fantastyką, to raczej biblia XXI wieku. A ten język!!! Nie przepadam również za przykładaniem wagi do wizjonerstwa technologicznego Lema, to akurat był suplement, dodatek - kompletnym nieporozumieniem jest ogniskowanie się nad tym aspektem i rozpływanie się nad nim we wszystkich mediach.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Orliński odkrywa Lema" To super, ale niektórzy zrobili to już wcześniej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Kolejny pudelkizm biograficzny. Niebywałe odkrycia, że Lem miał alergię i był łasuchem. A teraz proszę mi pokazać, jak to ma pomóc w lepszym rozumieniu jego książek. Ale mogło być gorzej. Mogła być przecież jakaś "demaskacja", że Lem nie mył uszu.
  @hauser Z ponad polgodzinnej rozmowy nt. Lema i jego tworczosci, tylko to zapamietales? Jest tez cos takiego , co nazywa sie wybor - na czym zdecydujemy sieskupicnasza uwage. Ty wybrales 'pudelkizm', jak to ujales. Twoj wybor.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `