Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, zostanie przesłuchany w prokuraturze w Warszawie w charakterze świadka. Chodzi o nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej w kwietniu 2010 r. Prokuratura zarzuca, że ówczesny premier niedopełnił swoich obowiązków, gdyż przy sekcjach zwłok przeprowadzanych w Rosji nie było przedstawicieli Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie, ani nie przeprowadzono sekcji po przewiezieniu ciał ofiar do Polski. To już drugi raz, kiedy prokuratura wzywa Donalda Tuska na przesłuchanie. W kwietniu 2017 r. Tusk zeznawał w sprawie przeciwko byłym szefom Służb Kontrwywiadu Wojskowego, która dotyczyła nieprawidłowości w podpisaniu umowy z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. - Cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny - komentował wtedy, po wyjściu z prokuratury, Tusk.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  no ten kaczy cyrk bedzie trwal jeszcze ca. 2 lata, to jest cel tej kaczej miernoty i nieudacznika- polityczna zemsta na . D.Tusk za to ze zyje a jest czlowiekiem+Polakiem sukcesu!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Panu Tuskowi mozecie skoczyc, pisowskie bolszewiki. Tylko smrod po was zostanie, bo to wszystko co pozostaje po wschodniej dziczy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wcale mi go nie żal. Taki los polityków, którzy własny partykularny interes przedkładają nad interes wyborców i kraju, a politykę uważają za zabawę dużych chłopców polegającą na wycinaniu konkurentów do zajmowanego stanowiska.
  @nestor a ty go wybierałeś i jaki jest twój interes mały chłopcze, nestorze niewycinających konkurentów, hę?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @jamci44 Taki, że mam mdłości na widok Kaczyńskiego i z powodu rządów jego katofaszystowskiej Partii. Ani Kaczyński, ani jego Partia nie powodowaliby ich u mnie, gdyby nie pustynia polityczna, którą zostawił po sobie Tusk.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `