W kampanii wyborczej PiS obiecywał, że nie będzie żadnych podwyżek podatków. Tymczasem od 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość już kilkakrotnie sięgało do kieszeni podatników, nie zawsze bezpośrednio. Wprowadzony przez partię rządzącą podatek bankowy spowodował wzrost opłat kredytowych. Ponad dwukrotnie wzrosła tzw. opłata przejściowa za prąd. Podczas zamieszania z ustawami upolityczniającymi polskie sądownictwo, rządzącym udało się przegłosować nowe prawo wodne, które poskutkuje podwyżkami niemal wszystkich produktów. Warto również przypomnieć o opłacie paliwowej, której jako jedyny z partii sprzeciwiał się poseł Łukasz Rzepecki, powołując się właśnie na obietnicę PiS z kampanii o braku podwyżek podatków. Ostatecznie PiS wycofał się z tego pomysłu, ale już ma inne, które mają przynieść miliardy złotych budżetowi państwa, a za które zapłacą zwykli obywatele. Zobacz jak rząd Prawa i Sprawiedliwości sięga do twojej kieszeni.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niech sie zastanowią ci wyborcy którzy głosowali na PIS. Od poczatku było wiadomo,że większość ich haseł wyborczych to były kłamstwa
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  W tej arcyciekawej animacji wiekszość to PIS ma ma ma. Poczekajmy zobaczymy. Z tego co pamiętam to PO podwyższyło kilkadziesiąt podatków i jakos GW nie płakała wtedy.
  @LooKey 285 Napisz jakie. Kilkadziesiąt to 10 razy za dużo. Podziel przez 10 i wtedy może będzie prawdą to o czym kłamiesz jak z nut czyli jak zwykły pisowiec,
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dlaczego nic nie piszecie OC +. Podatek bankowy nałożonych na firmy ubezpieczeniowe w całości został przerzucony na kierowcy jako podwyżki OC. PiS wiedział ,że tak się stanie bo ubezpieczenia OC są obowiązkowe i tylko dlatego podatkiem "bankowym" objął ubezpieczycieli. W zaszłym roku PZU zapłaciło 124 mln podatku bankowego w całości z kieszeni kierowców podwyższając OC.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  `