Po tym jak Sejm przyjął w środę dwie ustawy - o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych, Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zabrać się za Sąd Najwyższy. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy, zakładający m.in. skrócenie obecnej kadencji sędziów Sądu Najwyższego, a także nadający ministrowi sprawiedliwości nadzwyczajne uprawnienia.

Jarosław Kaczyński zwołał na dziś konferencję prasową, na której przekonywał, że to realizacja obietnic wyborczych. A jak inni politycy PiS bronili zamachu na sądy? - Trójpodział władzy polega na tym, że jest autonomia władzy sądowniczej, parlamentarnej i wykonawczej. Będzie tak samo jak w Niemczech - mówi Jan Maria Jackowski, senator PiS. Pytany o szczegóły zaczyna jednak kluczyć. A co o wymianie sędziów mówili inni politycy zaledwie kilka miesięcy temu?
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  urodzony w komunizmie, wykształcony w komunizmie, wie, co mówi. a jak zabraknie postkomuny do ścigania, to zawsze będzie postpostkomuna i resortowi praprapraprawnuczkowie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  dziś w Polsce rozpoczyna się wojna domowa
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  bedzie jak w Niemczech , ale w 1938 roku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kłamca i nieuk
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pan Jackowski jest produktem PRL Wyedukowany przez PRL-owskich nauczycieli. Popierany przez Prezesa Kaczyńskiego o PRL-owskich korzeniach. Ich matki poczęły ich w PRL i z tego powodu powinni być osunięci od polityki!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jan Maria Jackowski koń który coś mówi dopóty dopóki nie zapytają go o ustawę o wychowaniu w trzeźwości . Taki słaby ma łepek. Niemniej i tak o dwie długości wyprzedza go Warchoł i Suski dwaj inni mistrzowie intelektu pislamskiego .
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  w zasadzie byłem za tymi zmianami ale myślałem że wyborem sędziów zajmie się sejm a nie jeden dyktator
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pissowskie miernoty - zero honoru
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `