Polska ma natychmiast przestać wycinać drzewa w najstarszej części Puszczy Białowieskiej - taką decyzję podjęto na sesji UNESCO w Krakowie. - Wygrała Puszcza Białowieska, a rekomendacje ekspertów UNESCO zostały przyjęte. Wbrew intencjom i brudnemu lobbingowi Ministra Środowiska, który poza wszelkim protokołem dyplomatycznym, próbował przekonać za pomocą Kazachstanu i Azerbejdżanu, że trzeba zmienić decyzję ekspertów. Jednak tak się nie stało. Mamy powody do świętowania - powiedział Robert Cyglicki z Greenpeace'u. Po zakończeniu sesji w Krakowie swej radości nie krył również Adam Wajrak: Jestem wdzięczny Portugali, Finlandii oraz afrykańskim krajom takim jak Angola i Zimbabwe, które rozumieją czym jest przyroda i zabrały bardzo ważny głos w sprawie puszczy. Teraz idziemy już prostą drogą do tego, by całą Puszczę ustanowić Parkiem Narodowym.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szydło jest w ruii i nie wie co mówi
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szydlo twierdzi, ze to fake news, chociaz decyzje UNESCO juz ogloszono na internecie. Jak lgac to lgac.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Polacy do niczego nie sa zdolni, tylko do gadulstwa ! Wytna Wam puszcze, beda dalej demolowac kraj i izolowac kraj w swiecie, beda dalej Wami pomiatac, a Wy sobie ich znow wybierzecie ! Brak patriotyzmu, honoru, ambicji, troski o dobro wspolne. Obowiazuja haselka: "Co wim to wim", "Ja sie tam nie wtracam", "Co mnie to obchodzi" itp, itd. Ci, ktorych sobie wybraliscie, na czele z gnomem z cudzej willi na Zoliborzu i potomkiem enkawudzistow i ubekow, wiedza o tym bardzo dobrze i stosuja perlowskie metody rzadzenia i peerlowskie metody trzymania Was za morde. Jak widac, to sie motlochowi nadwislanskiemu podoba !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Szyszko zrobi co chce. Wytnie puszczę, zbuduje obwodnicę na Rospudzie, nikt go nie odwoła, przyszła władza nie postawi go przed trybunałem- nikogo nie postawi, bo będzie konformistyczna, jak PO. Niech sobie tę ziemię złupią i posolą.
  @pulcheria.wantauch A co PO ma do tego? Nie przypominam sobie, by nie przestrzegała wyroków, do tego mówiąc wprost, że ma to gdzieś.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ciekawe co ten knur szyszko wymyśli, żeby dalej ciąć.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `