Od kilku tygodni aktywiści starają się blokować ogromnego Harwester, czyli maszynę służącą do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Nam udało się dotrzeć do nagrania z jego operatorem, który opowiada, jak wygląda wycinka drzew z jego perspektywy. - Wczoraj zrobiliśmy sto sześćdziesiąt, sto siedemdziesiąt [metrów sześciennych]. Ile zajęłoby to człowiekowi? Miesiąc? - zastanawia się. Ten opis świadczy o sile, jaką dysponuje ta maszyna. Wystarczy spojrzeć na dane techniczne tej maszyny. Waga jednego Harwestera dochodzi do 16 ton, a jego ramię może być wyciągnięte na ponad 10 metrów. Jest długi na ponad 7 metrów, szeroki na prawie 3 m. i wysoki na ponad 3,5 metra.
Więcej
  Komentarze
  Mi te sceny przypominają film Avatar gdzie banda chciwych sk...synów demoluje unikalny ekosystem dla pieniędzy. Tyle lat ochrony puszczy, przez pokolenia stanowiła ona unikat w skali Europy. Przylazł mały, kaprawy kmiot ze zbyt małą twarzoczaszką i obsrał wszystko jak ostatni cham. Niczego nie będzie. Będzie PISda.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Bandyci wjechali do lasu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To się w pale nie mieści!!! Straszne rzeczy się dzieją z naszym dobrem wspólnym! Przecież ten las jest zbawieniem nie tylko dla nas ale i dla zwierząt. To jest las pierwotny, nie było Nas tu, gdy powstawał. Nagle, ktoś zdecydował o wycince... Nie ma, na to zgody społeczeństwa!!! KU...!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  mamy rząd, jeden z najgorszych w historii, Prezydent nie stojący na straży konstytucji, premier bez żadnego wpływu na swój rząd, minister sprawiedliwości gnębiący TK i sędziów, Minister Obrony rozbraja Polskę, no i na końcu Minister Środowiska niszczący pomniki przyrody, najchętniej zaorałby wszystkie drzewa i sprzedał na meble Bodzio. No i na końcu Suweren który ma wszystko w dupie. I jak tu żyć, nóż w kieszeni się otwiera.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Korekta: Harwester wycina (i obrabia) w dzien tyle drzew co drwal w rok. Ale co to ma do rzeczy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czy ktoś jeszcze pamięta co PiS-owcy mówili przed wyborami na temat lasów państwowych i co zarzucali PO?.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dzięki tej hołocie ekologicznej teraz trzeba usunąć tysiące m3 lasu zaatakowanego przez kornika. Tyle będziecie mieli z tej pierwotnej puszczy.
  @tttx Rozumu zycze.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tttx Mam nadzieję, że się kiedyś zmienisz :/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tttx mam raczej wrażenie, że kornik poczynił znacznie większe spustoszenie w głowach pochlebców dobrej zmiany, do tego stopnia, że ich podziurawione jak rzeszoto pozostałości mózgów nadają się jedynie do amputacji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tttx a dzięki tej ...........rządzącej nie będziemy mieć puszczy wcale ,bo każde drzewo to pieniądz na 500+ ,puszcza to jak kopalnia tylko łatwiejsza do wydobycia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @tttx Według nowego planu limit na całe 10 lat miałby zostać powiększony z obecnych 60 tys. m3 do 188 tys. m3. Warto przy tym podkreślić, że spora jego część już została wykorzystana. Plan ten nie obejmuje w żaden sposób Białowieskiego Parku Narodowego - parki są bowiem zarządzane nie przez Lasy Państwowe, a oddzielne jednostki podległe ministrowi środowiska. Nikt zadnej ..."puszczy"nie wycina.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wcale bym się na zdziwila ze "operatorem maszyny"jest słynny Pan Adam Wajrak
  już oceniałe(a)ś
  0
  1