Nie może być tolerowany fakt rażącego naruszenia prawa przy tym kontrakcie - tak o zakupie samolotów dla VIP-ów mówi w 3x3 poseł PO Czesław Mroczek, były wiceminister obrony narodowej. Z pieniędzy przeznaczonych na obronę kupujemy samoloty dla przewozu władzy, nie kupiliśmy ani jednego śmigłowca, nie realizujemy innych ważnych projektów modernizacyjnych armii - dodaje rozmówca Pawła Wrońskiego. W środę do Warszawy przyleci pierwszy z zamówionych przez rząd samolotów.
Więcej
  Komentarze
  Kupić samoloty to jedno a latać nimi to drugie. Przeszkolenie pilotów na nowy typ samolotu trwa kilka lat . Aby bezpiecznie pilotować taki samolot trzeba uprzednio spędzić za sterami kilka tysięcy godzin . Air force z prezydentem na pokładzie pilotują lotnicy ze stażem kilkunastu tysięcy godzin w powietrzu . Pod koniec lat 70tych samolot pułku rządowego pilotowany przez załogę z nalotem kilkuset godzin , z ministrami Czechosłowacji i polski na pokładzie , rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku w Szczecinie , lądując w warunkach identycznych jak w Smoleńsku . Po tym wypadku rządzący poszli porozum do głowy a do przewożenia VIP ów , przez kilka lat pułk zapraszał kapitanów z PLL LOT . Kapitan pilotujący samolot do Smoleńska wylatał raptem 273 godziny . Z takim nalotem można bezpiecznie pilotować szybowiec . Jeżeli dojdzie do reaktywacji pułku rządowego i usytuowanie w nim pilotów wojskowych z podobnym nalotem , Soleńsk powtórzy się i to szybko .Może chociaż Boemingi pilotować będą piloci z LOT'u
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  PiSowi potrzebna jest partyjna prokuratura i partyjne sądy, żeby w ogóle nie przejmować się prawem i jakimś tam przetargami. W demokratycznym państwie taka sytuacja nazywana jest skorumpowaniem władzy - robimy, co chcemy a reszta niech się wypcha. Nadchodzi czas, kiedy krytyków złodziejstwa w kręgach rządowych będzie się pakować do więzień.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po co nam smiglowce .Obronia nas Antkowe wojaki ,a nasza ukochana wladza musi czyms dupska wozic . !!!! RAMEN
  już oceniałe(a)ś
  0
  0