Liczba nauczycieli pokrzywdzonych przez reformę edukacji stale rośnie - mówi w 3x3 rzeczniczka Związku Nauczycielstwa Polskiego Magdalena Kaszulanis. Zwolnienia będą bardzo duże, 9 tysięcy osób straci pracę, ponad 21 tysięcy będzie miało zredukowane etaty - dodaje rozmówczyni Doroty Wysockiej-Schnepf. Wciąż mamy nadzieję, że uda się tę reformę, która spowoduje chaos, odwrócić; w Sejmie jest wniosek o referendum szkolne - stwierdza rzeczniczka ZNP.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ta reforma to finansowe koło ratunkowe rządu , 9 tyś. nauczycieli x 1800zł. daje 16 200 000 zł. miesięcznie na koszty reklamowych rządu jakim jest program 500+ i inne obietnice przed wyborcze które kupił głupi naród i głosował na PiS.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Czyli nowy system będzie tańszy!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Skoro co trzeci wyborca głosował na PiS, to statystycznie co trzeci wyrzucony z pracy nauczyciel także!
  @janzdechlak Sugeruję korepetycje przed maturą z matematyki.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Powtarzam kolejny raz: Rząd, zwleka z debatą w związku z zebranymi podpisami pod referendum w sprawie zmian w oświacie. Dla rządu nie ma żadnych świętości pozostaje, więc tylko, zwrócić się do Papieża Franciszka i przedstawić słowa pani Szydło jak to obiecywała, że będzie słuchać głosu ludzi poprzez referenda, a co teraz robi..., niech się wyspowiada przed papieżem, ze swojej prawdomówności... Rodzice, nauczyciele pozostaje pisanie listów do Papieża, może PiS posłucha najwyższego autorytetu!!!
  @coz Najlepiej zwracac sie do Pana Boga !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kolejny etap narzekan, czyli droga do nikad. Ani partia rzadzaca, ani partie opozycyjne nie sa w stanie przeprowadzic w Polsce wlasciwych reform, odbywa sie dewastacja kraju, demoralizacja i pauperyzacja spoleczenstwa. W krajach demokratycznych powstaja b. czesto nowe partie polityczne, jezeli przedstawia spoleczenstwu interesujacy program, do uzyskuja poparcie spoleczenstwa i wchodza do parlamentu, decyduja o losach kraju i jego obywateli. Takie rozmowy to przelewanie z pustego w prozne ! Polacy nie wiedza i nie chca wiedziec, jak funkcjonuje demokracja !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `