Ulicami Przemyśla przeszła procesja zorganizowana w ramach corocznego 'Święta ukraińskiej pamięci narodowej'. Po ubiegłorocznych zajściach, tym razem nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwało kilkuset policjantów. Mimo niewielkiej kontrmanifestacji towarzyszącej procesji, obyło się bez incydentów.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  piękne facjaty polskich patriotów
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  no i udało sie ...pierwsza procesja bez hymnu upa i okrzyków w stylu ..jeszcze Polska nie zginęła ,ale zginąć musi ....bez czarno czerwonych flag i banderowcow w mundurach obwieszonych medalami nadanymi za morderstwa na Polakach ,bez okrzykow banderowca miieszkającego na osiedlu Kazanow i ,który zawsze gloryfikował swoja działalność w upa .banderowskie pyski zostały zamkniete.
  @aneczka69 Pokaż filmy, zdjęcia z tych innych procesji. Jak nie masz dowodów, spłyń.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @czlowiekczlowiek wpisz sobie w youtube ,,procesja w Przemyslu ...lata wybierzesz sobie sam....do tej pory Policja jakos nie moze znalezć osoby która krzyczała o tym ,że Polska zginać musi pomimo opublikowania jej twarzy w Zyciu Podkarpackim .....spłyn ty dupku
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @czlowiekczlowiek niestety ale hymn upa został odtworzony podczas tej ...procesji ..? co ma wspólnego hymn upa i szczenie tej formacji z procesja ponoc religijna ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @aneczka69 Wypadaloby sie doinformowac - Kalina to hymn Strzelcow Siczowych, na ktorych groby ida.Hymn Polski nie stal sie hymnem Pzpr tylko dlatego, ze jego czlonkowie go spiewali...Swoja droga - miesiecznica i inne uroczystosci powiazane ze spiewawanim hymnu Polski, roty itp rownuez funkcjonuja jako religijne. Musi Pani spytac o wyjladnie Sad Administracyjny
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @aneczka69 Ale Pani swietnie wie, ze w zeszlym roku tez flag i weteraniw nie bylo, a najbardziej czerwono-czarne to byly kostulki dracych sie wyrostkow? Rozsylane zdjecia sa sprzed lat. A nienawistni pojedynczy obywatele krzyczacy o bohaterach typu bandera, ogien czy bury znajda sie wszedzie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mis_rys własnie w zeszłym roku ta ..procesja ...? zasłynęła krzykami ..jeszcze Polska nie zginęła ,ale zginąć musi ...a czarno czerwona koszule podarli na jej uczestniku przemyscy kibole...a na cmentarzu w Pikulicach ,sławny ukraiński dygnitarz jakimi słowami zwracal sie do osob ,które chciały wejść ....Przemyśl to nie ukraina tutaj ukrainski urzednik jest zwykłym obywatelem obcego kraju i grożby nikogo nie wystraszą...zapraszam na filmy do youtuba z tej sytuacji i ataku ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @mis_rys tak jeszcze co do ..weteraniw ....prawidłowa nazwa to ....mordercy i kaci z upa....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @aneczka69 Ad hymnu UPA: Nigdy na tej procesji, ani z resztą na żadnej innej, nie został wykonany hymn UPA, a to z tego oczywistego powodu, że taki hymn po prostu nie istnieje i nigdy nie istniał. Jeżeli chodzi (jak podejrzewam) o Czerwoną Kalinę - to jest to pieśń z 1914 roku, śpiewana przez Strzelców Siczowych i na Ukrainie kojarzona jednoznacznie z tą formacją (na co z resztą delikatnie wskazują słowa tej pieśni). Przypomnę, że armia URL, której częścią byli Strzelcy Siczowi, przynajmniej od pewnego momentu, była sojusznikiem Polski i obroniła jej przez sowietami w 1920 roku. Jeżeli jakiś dyletant i historyczny przygłup (albo, co bardziej prawdopodobne, rosyjski agent ) wmówił ćwierćmózgim łysym kibolom, że jest to hymn UPA - należy mu pogratulować siły sugestii. Chociaż, wnosząc z wyrazu ich twarzy i zachowania, potrzebna była nie tyle siła sugestii co wódka. Natomiast dziwi mnie, że osoba, która umie pisać (wieć zapewne i czytać) powtarza takie brednie. Ad okrzyku z zeszłego roku (bo nigdy wcześniej się takowy nie zdarzył - co też jest pewną poszlaką): Z całą pewnością wzniósł go jeden z polskich "kibolo-patriotów" (lub podstawiony przez tych samych ludzi, co otumaniają tych prymitywów-kiboli - prowokator). Może jeden jeden z tej samej grupy, która przyniosła ro temu czerwono-czarną flagę - co widać na materiałach wideo ogólnie dostępnych w internecie. Czuję się zobowiązany przeprosić wszystkich Polaków, za użycie przymiotnika „polskich” w stosunku do tych ćwierćgłówków - troglodytów - przyjacieli mięśnia i wódki. Moim zdaniem hańbią oni Naród Polski (w tym roku, dla odmiany, śpiewaniem Hymnu Narodowego, w stanie upojenia alkoholowego, w ramach kontrmanifestacji do religijnej procesji). Pani Aneczce69 - gratuluje idoli i współuczestników jej "patriotycznych uniesień" Z poważaniem, Mander1947
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Prawdziwi Polscy Patrioci zapominają, źe na ziemi przemyskiej Ukraińcy mieszkają od stuleci i że akcja burzenia cerkwi w roku 1938 nie zmieniła tego faktu. Polska nie zrobiła niczego, aby Ukraińcy nie byli obywatelami gorszego sortu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Kiedy Ukraińcy rozliczą się z ludobujstwa? Myślą że dzięki UE przejdzie im to płazem?
  @krzysiu102 Kiedy "prawdziwi Polacy" nauczą się pisać to słowo. Ciemnia dla ciemniaków!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @krzysiu102 Po pierwsze - więcej czytać!!! Ukraińcy już dawno potępili wydarzenia wołyńskie. Ad lterminu "ludobójstwo" - jest to pojęcie prawne - zachęcam do lektury odpwiedniej literatury, zarówno ad tego terminu jak i samych wydarzeń na Wołyniu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  polska dla polaków ziemia dla ziemniaków
  @czlowiekczlowiek Ciemnia dla ciemniaków!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @czlowiekczlowiek won z polski śmierdzący ukraińcu
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @marioo45555 Tobie żadne perfumy nie pomogą na pisowski smród.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @marioo45555 Won śmierdzący Polaku z Niemiec, Holandii, Norwegii, bo przecież każdy ma swoj kraj i tam powinien pracować........
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @marioo45555 Myślę, że najbardziej śmierdzieli (głównie wódką) pańscy "patriotyczni" przyjaciele, widoczni na powyższym wideo, śpiewający (no to też może zbyt duże słowo), z rękami w kieszeniach, hymn Polski, w ramach kontrmanifestacji do religijnej procesji. Pozdrawiam serdecznie!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @marioo45555 Czy na kursie dla początkujących agentów KGB, nie wspominali, że nazwy państw i narodowości pisze się w języku polskim z dużej litery?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  `